“Sünger Bob Kare Pantolon Kısa Film Yarışması” başlıyor

Dünya genelinde Nickelodeon tarafından ilk kez düzenlenen Sünger Bob kısa film yarışması başlıyor. 6 Mayıs’ta başlayacak başvurular, 28 Haziran’a kadar sürecek. 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olarak iki ayrı kategori de düzenlenecek yarışmada, filmler öncelikle jüri tarafından oylanacak. 18 Temmuz itibarıyla da yarışmanın takipçileri SpongeBobSquareShorts.com internet sitesi üzerinden oy verebilecek. Yarışmanın sonuçları 2 Ağustos’ta açıklanacak.

Kazananlar para ödülünün yanı sıra Hollywood California’da düzenlenecek etkinliğe katılma hakkı kazanacak. Yarışma koşullarında ise filmlerin 3 dakikayı geçmemesi, Sünger Bob’un kendisi veya sosyal çevresiyle ilgili coşkulu, pozitif ve mutluluk öğeleri içeren filmler olması ve canlı çekimlerle, animasyonun bütünleştirileceği stop motion yöntemiyle çekilmesi, filmlerin yaratıcılığa ve orijinalliğe özgü olması ve Sünger Bob’un tüm özelliklerini yansıtması gerektiği belirtiliyor.

Hedef kitlesi aileler ve çocuklar olan Sünger Bob Kare Pantolon çizgi filmi, çaresiz, iyimser sevimli deniz süngeri olan Sünger Bob Kare Pantolon’un ve arkadaşlarının denizde geçen hikayelerini anlatıyor. 170 ülkede 35 farklı dilde izlenen çizgi film, başyapımcısı Stephan Hillenburg tarafından yaratılırken Paul Tibbitt senaryoyu yazıyor ve yönetiyor.

İLGİLİ HABERLER