Startup’lara iletişim desteği

İletişim sektöründe 25 yılı geride bırakan MPR İletişim Danışmanlığı, profesyonel hizmetlerini teknoloji çağının ihtiyaçlarına göre şekillendiriyor. Bu kapsamda Türkiye’nin en parlak startup’larından Martı, MPR’deniletişim danışmanlığı hizmeti almaya başladı. Martı, Türkiye’de mikro-mobilite kavramına öncülük ediyor. Bir elektrikli scooter paylaşım girişimi olan ve İstanbul’dan kanatlanan Martı’nın iletişim danışmanlığını yürütecek.

Yeni ekonomi çağının dinamosu startup’lar için özel bir paket hazırlayan MPR, girişimcilere iletişim desteği sağlamaya başladı. Pakette, iletişim yol haritası, lansman planı, medya eğitimi, kriz eğitimi ve ihtiyaçlara özel tasarlanmış medya ilişkisi hizmetleri yer alıyor.

Bu kapsamda MPR’nin startup müşterileri arasına Türkiye’nin en parlak girişimlerinden Martı katıldı. Bir elektrikli scooterpaylaşım girişimi olan Martı, İstanbul’da sokağa çıktı. Türkiye’de mikro-mobilitenin öncüsü olan ve sektörün kurucusu olarak yola çıkan Martı, iletişim danışmanlığı hizmetini MPR’den alacak.

MPR İletişim Danışmanlığı Başkanı Meral Saçkan, dünyada iş yapış şekillerini değiştiren startup’ların Türkiye’de de ekonominin itici gücü haline gelmeye başladığını söyledi. Y kuşağının iş dünyasında ağırlığını hissettirmeye başladığını belirten Saçkan, şöyle konuştu:

“Sektörün temellerini atan bir iletişimci olarak, Y kuşağının iş iklimini ele geçirmesini ve iş kültürünü değiştirmesini ilgiyle izliyorum. Buna tanık olmak ve onlarla birlikte çalışmak heyecan verici. Türkiye’nin 25 yılında, Türkiye ekonomisinin yapı taşı şirketlere hizmet vermiş bir iletişim ajansı olarak, odağımıza hep yenilenmeyi ve dönüşümü koyduk. Zamanın ruhunu anlamak, ona kıyafetler biçip dışarıya çıkarmak ve ona uygun çözümler sunmak iletişimci olarak bizlerin görevi. 25 yıldır yaptığımız gibi şimdi de teknolojinin yön verdiği iş evreninde değişimi görüyor ona çözümlerimizi ve süreçlerimizi buna uygun olarak yeniliyoruz.”

“Başarı hikayesini yazmak isteyenlerin yolunu açmak zorundayız

Farklı, özgün, dinamik yapıdaki startup’ların Türkiye ekonomisinin parçası haline geldiğini vurgulayan Meral Saçkan, şöyle devam etti:

Teknoloji kullanan iş modelleri yepyeni bir ekosistem ortaya çıkardı. Genç, yetenekli, yaratıcı ve pratik zekalı girişimciler tarafından kurulan startup’lar artık ekonominin içinde önemli bir hacme sahip. Yeni dünya’nın oyuncuları onlar. Verimlilikte, istihdamda, rekabette onları konuşuyoruz. Sadece bir fikirle yola çıkıp dünya çapında marka olan girişimci hikayelerimiz var artık. Ne yazık ki bazı çok iyi fikirler de farklı sebeplerle başarıya ulaşamıyor. Yol kazaları yaşanıyor. Bu örneklerde, iletişimin ya hiç olmadığını ya da doğru kurgulanmadığını görüyoruz. Aynı başarı hikayesiniyazmak isteyenlerin yolunu açmak zorundayız. Bizim sorumluluğumuz, onların sistemin içinde kalmasına destek sağlamak. Çünkü çoğunun iletişime nefesi yetmiyor. Oysa iş dünyasının dijital doğanlarının doğru adımlarla gelişip büyümeleri için temel adımlardan biri iletişim. Buradan hareketle Türkiye’nin startup’tan büyüyen marka hikayeleriniyazmak için kapılarımızı girişimcilere açıyoruz.”

Meral Saçkan, iletişimin bir marka yatırımı olduğunu ifade etti. Startup’ların iletişime yatırım yapabilmeleri için imkanyaratılması gerektiğini hatırlatan Saçkan, MPR’nin StartupPaketi’ ile ilgili şu bilgiyi verdi:

Startuplar doğaları gereği çok hızlı hareket etmek zorunda. Bu sırada varlıklarının devamını sağlayacak bazı hayati unsurları gözden kaçırabiliyorlar. Biz iletişimin katma değerini startup dünyasının gerçekleriyle harmanlayarak bugünün ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyoruz. Bu hizmetimizin temel başlıkları;

 İletişim yol haritası
 Lansman planı
 Medya eğitimi
 Kriz eğitimi
 İhtiyaca özel medya ilişkisi.

Bu paketle aslında girişimcilerin yatırım, hukuk, pazarlama kadar gerekli olan iletişim desteğini de alabilmelerine olanak sağlıyoruz. Ellerinden tutarak onları güvenli alanlara taşıyoruz.”

İLGİLİ HABERLER