Spotify, Türkiye ofisini kapattı!

Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Spotify’ın Türkiye ofisini kapatmasıyla ilgili Habertürk’e verdiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Spotify Türkiye’den yapılan açıklamada, “Türkiye, Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Şirket, çalışan sayısı ya da yatırımları ile sorularımızı henüz yanıtlamazken, kullanıcıların etkilenmeyeceğini belirtti. Bununla birlikte Spotify Türkiye’nin Ülke Müdürü pozisyonunda yer alan Ergül Çivi ise ABD Ticari Direktörü olarak atandı.

5 yıl önce açılmıştı

Spotify, 2013 yılında Türkiye ofisini açmıştı. İlk etapta 10 kişilik bir ekiple yola çıkan şirketin ofisi ise İstanbul Levent’te bulunuyordu. Spotify ekibi aradan geçen 5 yıllık süre içinde özellikle yerel içerikler konusunda yaptıkları işlerle dikkat çekmeyi başardı.

İLGİLİ HABERLER