Sosyal medyanın şampiyon şirketler sıralaması

Markalar, gelenekselden dijital kanallara yönelen tüketicilerle buluşmak için sosyal medyanın önemini her gün daha çok fark ederken, sosyal medya için daha fazla zaman ve bütçe ayırıyor. Peki, sosyal medyaya verilen bu emeğin sonuçlarını en çok hangi markalar topluyor? Bir ay boyunca paylaşım yapan 54 bin sosyal medya hesabını inceleyen sosyal medya endeksi SocialBrands, sosyal medyanın bu ayki marka birincilerini açıkladı.

Sosyal medyada ağustos ayının en iyileri: Netflix, English Home ve Koç Holding!

1-31 Temmuz dönemine ait verilere göre sergilediği başarılı sosyal medya performansıyla SocialBrands ağustos ayı Top100 listesinin zirvesinde yer alan marka Netflix oldu. Netflix kendi platformunda yer alan içerikleriyle ilgili yaptığı eğlenceli iletişimi ve dizilerin yeni sezonuna dair tanıtım paylaşımları markayı öne çıkardı.

Tüm kanallarda ürünlerine yönelik tanıtım içerikleriyle ay boyunca etkileşim istikrarını sürdüren English Home listenin ikinci sırasında yer alırken, Top100 listesinin üçüncü markası Koç Holding oldu.

SocialBrands ağustos ayı Top100 listesinde ilk 10’da yer alan diğer markalar ise sırasıyla Kelebek Mobilya, Baykar Savunma, Anadolu Üniversitesi, Samsung, İnci Akü, Nef ve Madame Coco.

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya endeksi: SocialBrands!

SocialBrands, markaların sosyal medya performanslarını tarafsız ve tamamen veriye dayalı şekilde ölçümleyen Türkiye’nin tek sosyal medya marka endeksidir. BoomSocial verilerine dayanarak analizlerini yapan SocialBrands; markalara ait Facebook, Twitter ve Instagram’da yer alan 54 binden fazla hesabın performansını aylık dönemlerde, hem diğer markalara hem de kendi sektörüne kıyasla ölçümler.

Detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER