National Geographic de Instagram Live’a geçti

National Geographic koronavirüs salgınını işleyen fotoğrafçılar ve videographer’larla Instagram’ın canlı yayın özelliği üzerinden söyleşiler gerçekleştiriyor.

National Geographic mobil hikaye anlatıcılığı ekibi ve Instagram’ın ortak projesi olan video serisi National Geographic’in Instagram hesabında mütevazi bir sessizlikle yayın yapmaya başlamıştı. Serinin resmi yayına başlaması Oscar ödüllü film yapımcısı Jimmy Chin’in konuk edildiği bir video ile bugün gerçekleşti.

National Geographic videoların Milan’dan bir fotoğrafçının koronavirüs’ün etkilerini anlattığı ve belirsizlikle uğraşan film sektörünü ele alan bir film yapımcısını konuk ederek gerçek hayat hikayelerini aktaracağını, National Geographic ekibiyle söyleşiler ve soru-cevaplardan oluşacağını açıkladı.

National Geographic’in Instagram hesabının yöneticisi Josh Raab, “Şu anda Instagram Live fotoğrafçılarımızın ve editörlerimizin olay yerlerinden güncel bilgileri vermeleri (fotoğrafçı Habriele Galimberti), yanlış bilgileri düzeltmeleri (bilim editörü Nsikan Akpan) ve karantina sürecindeki önerilerini sunmaları (Jimmy Chin) için en iyi alternatif. Sohbet halinde oluşacak içerikler açıklığı ve dürüstlüğü sayesinde şu anda insan iletişime en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda izleyicilerimizle bağ kurmamızı sağlayacak” diyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER