Sony Mobile Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı: Hirokazu Ishizuka

 

Sony Mobile, Global Satış Geliştirme Bölümü’nün Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı olarak Hirokazu Ishizuka’yı atadı.

Bu atama ile birlikte global satış geliştirme bölümü, bölgesel bölümlerden bağımsız olarak çalışacak ve Ishizuka, bölgedeki sorumluluğu doğrudan üstlenecek.

Hirokazu Ishizuka hakkında:

Hirokazu Ishizuka, Şubat 2013’ten bu yana Sony Mobile Communications’ın Global Satış ve Geliştirme Bölümü’nde CVP olarak görev aldı. Kendisi görevi süresince satış yeteneği ve kanal geliştirme, stratejik partner desteği ve vitrin mükemmelliği alanlarında çalıştı. Uzun süredir üst düzey yöneticilik görevinde bulunan Ishizuka, şimdiye kadar şirket içerisinde birçok kıdemli pozisyonda da görev aldı. 1999’da Sony Display Components & Device Company America’da çalışmasının ardından 2004’te Sony Europe TV Business Unit’in başına geçti. Japonya Bölge Başkanlığı gibi birtakım CVP pozisyonlarda yer aldı. Daha sonra sorumluluk alanını genişleterek, bugünkü görevine gelmeden önce APAC Bölge Sorumlusu olarak çalıştı.

Hirokazu Ishizuka, kendi sorumluluklarının yanı sıra Sony Ericsson zamanında şirketin kadrosunda bulunan Ruediger Odenbach’in görevlerini de devraldı. 

İLGİLİ HABERLER