Sony Computer Entertainment Kojima Productions ile birlikte çalışacak

Yeni kurulan Kojima Productions tarafından yaratılan ilk yazılım, PlayStation 4 Sistemi’ne özel bir konsol oyunu olacak.

Sony Computer Entertainment Inc. ünlü oyun tasarımcısı Hideo Kojima tarafından kurulan stüdyo, Kojima Productions ile, ilk yazılım olarak PlayStation 4, bilgisayar eğlence sistemine özel konsol oyununu geliştirmek üzere sözleşme imzaladığını açıkladı.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkanı ve Global CEO’su Andrew House konuyla ilgili: “PlayStation’ın geçmişi oyunda inovasyon ve büyük yeni oyun serileri ile doludur. Hideo Kojima da bu geçmişin çok büyük bir parçası ve dolayısıyla, yeni projesini PlayStation ortaklığında hayata geçirmeyi tercih etmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Heyecan verici bir yeni oyun üzerinde kendisi ile birlikte çalışmayı iple çekiyor ve PlayStation ailesi olarak Hideo Kojima’ya hoş geldiniz diyoruz.” dedi.

Kojima Productions Oyun Tasarımcısı Hideo Kojima da bu ortaklık için:“Kendi bağımsız stüdyomu kurarak yeni bir zorluğu üstlendim ve yıllar boyunca çalışmaya devam ettiğim PlayStation ile birlikte bu yolculuğa çıkmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. PlayStation üzerinde cazip bir seriye dönüşecek bir oyun yaratmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

 

 

İLGİLİ HABERLER