SolidWorks’e yeni CEO

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes, 3D tasarım yazılımı markası SolidWorks’e CEO olarak Gian Paolo Bassi’yi atadı. SolidWorks’ün masaüstü ve bulut için tasarlanacak gelecekteki ürün ve stratejileri, markanın kullanıcı topluluğu ile işbirliğini de sürdürecek olan Gian Paolo Bassi’nin liderliğinde geliştirilecek. Gian Paolo Bassi; Dassault Systèmes’in Katma Değerli Çözümler Satış Kanalından Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Bertrand Sicot’nun yerine geçecek.

Gian Paolo Bassi, SolidWorks Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Dassault Systèmes’e katıldığı 2011’den bu yana SolidWorks’ün büyümesine katkı sağladı. Gian Paolo Bassi; 3D, CAD ve PLM uygulamaları geliştirme alanında 25 yılı aşan deneyime sahip. SolidWorks markasına katılmadan önce mekanik ve mimari tasarım otomasyon sektöründe yeni teknolojilerin geliştirilmesi alanında çalışan ve kurucusu da olduğu RIWEBB’de CTO olarak hizmet veren Bassi, daha önce ayrıca ImpactXoft’un başkan yardımcısı ve CTO’su olarak çalıştı, şirketin fonksiyonel modelleme alanındaki beş patentinden üçünün hayata geçirilmesi sürecinde yer aldı.

SolidWorks’ün eski CEO’su Bertrand Sicot ise Dassault Systèmes’in Katma Değerli Hizmetler satış kanalından sorumlu Başkan Yardımcısı oldu ve 36 ülkede 500’den fazla iş ortağını kapsayan bu dolaylı satış ağını yönetmeye başladı. Yerel ve uluslararası mühendislik şirketlerinin satış operasyonlarında 20 yılı aşan liderlik deneyimi bulunan Bertrand Sicot, SolidWorks’e 1997’de Batı Avrupa ve İskandinavya Bölge Satış Müdürü olarak katılmış ve SolidWorks’te, Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı da dahil olmak üzere satış alanında bir dizi önemli görev üstlenmişti.

İLGİLİ HABERLER