Sodexo’da iki önemli atama

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nde iki önemli atama gerçekleşti. Haluk Temel, Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Türkiye’nin Chief Financial Officer (CFO) görevine atandı. Mert Çetin ise Müşteri Hizmetleri ve Operasyon Direktörlüğü görevine getirildi. 

Haluk Temel, Saint Joseph Fransız Lisesi ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olup, iş hayatına Club Mediterranée Türkiye’de Finans Asistanı olarak başladı. Finans kariyerinin ilk basamaklarını katettiği Club Med Türkiye’de son olarak Finans Müdürlüğü görevini yaptı. 2008 yılında Pierre Fabre Dermo Kozmetik Türkiye’nin İdari ve Mali İşler Direktörü görevini üstlenerek grubun Türkiye iştirakinin kurulumunu ve ardından Pierre Fabre İlaç ile birleşimi projesini yönetti. 

Mert Çetin lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nde, yüksek lisans eğitimini ise INSEAD (Fransa) ve Tsinghua Universitesi’nde (Çin Halk Cumhuriyeti) tamamladı.  İş hayatına Rota Yönetim Geliştirme Hizmetleri şirketinde başlayan Çetin, Toyota’da satış müdürlüğü görevini takiben 2002-2013 yıllları arasında DHL Express’in Türkiye, Dubai ve Singapur operasyonlarında yöneticilik yaptı. Çetin son olarak merkezi Singapur’da olan DHL Express Asia Pasifik Bölgesi’nde operasyon programları yöneticiliği yaptı. 

İLGİLİ HABERLER