SocialBrands’te ayın sosyal medyada lider markaları belli oldu

Sosyal medya marka endeksi SocialBrands’in ayın sonuçları açıklandı. Yeni yılın ilk ayında sosyal medyanın en iyileri English Home, Netflix ve Madame Coco oldu.

Markaların sosyal medya hesaplarını 30’dan fazla kritere göre inceleyen SocialBrands’te 47 binin üzerinde hesap değerlendirildi. Aralık ayı boyunca markalara ait 1 milyon 789 bin gönderi ve gerçekleşen 1 milyar 358 milyon etkileşim SocialBrands algoritması tarafından incelendi.  Türkiye’de markaların sosyal medya aktivitelerinin sıralandığı SocialBrands Ocak ayı Top100 listesinde English Home, Netflix ve Madame Coco ilk üç sırayı aldı.

English Home tarafından düzenlenen ödüllü kampanyalar markayı zirveye taşıyan en önemli etkenlerden biri oldu. İlk üçte yer alan markalar sosyal mecralar arasında en yüksek puanı Instagram endeksinden aldı.

Listenin dördüncü sırasında yer alan Baykar Savunma Twitter hesabıyla, beşinci sırada yer alan Ziraat Bankası ise Facebook paylaşımlarıyla öne çıktı. İlk onda yer alan diğer markalar ise sırasıyla İnci Akü, Zen Pırlanta, Mutlu Akü, Samsung ve Beko oldu.

Baykar Savunma tarafından duyrulan Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın ilk uçuşu ve Samsung tarafından düzenlenen “İnterneti tadında kullan” adlı dijital farkındalık kampanyası sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri, BoomSonar ve Marketing Türkiye iş birliğiyle düzenlenecek Social Media Awards Turkey’in ana bölümlerinden birini oluşturuyor. Mart 2019 ve Mart 2020 arasında SocialBrands puanlarının incelenmesiyle belirlenecek olan yılın sosyal medyada başarılı markaları çeşitli kategorilerde ödüllerine kavuşacak. Social Media Awards Turkey kapsamında SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’ne katılmak için herhangi bir başvuru yapmak gerekmiyor.

Social Media Awards Turkey ve SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİLİ HABERLER