Social Media Awards Turkey 2020’de erken başvuru dönemi başladı

Marka, ajans ve projelerin sosyal medya performanslarını hem jüri değerlendirmesine hem de objektif verilere dayalı olarak ölçen Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey 2020 ödülleri için erken başvuru dönemi başladı. BoomSonar ve Marketing Türkiye iş birliğiyle dördüncü kez düzenlenen ve bağımsız denetleme kuruluşu Deloitte Türkiye’nin değerlendirme sürecine uzmanlığıyla dahil olduğu yarışmada sektörün en başarılı işleri ve sosyal medyayı en başarılı kullanan marka ve ajanslar ödüllendirilecek.

Social Media Awards Turkey için başvuru­lar 6 Ocak’ta başladı. Türkiye’nin en kap­samlı sosyal medya yarışmasında yılın en iyi marka, ajans ve projeleri ödüllendiri­lecek.

1 Mart 2019 – 1 Mart 2020 tarihleri arasında ilk kez yayın­lanan sosyal medya çalışmaları, dijital projeler ve markaların sosyal medya performanslarının yer alacağı yarış­mada reklamverenlerin ve ajansların başarısı hem objektif sosyal medya verileriyle hem de jüri değerlendirme­siyle ödüllendirilecek.

Social Media Awards Turkey ödülleri, SocialBrands Veri Analitiği Ödülle­ri, Jüri Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere 3 ana bölümden oluşuyor.

SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri 50’den fazla sektör­de toplam 46 binden fazla sosyal medya hesabının bir yıllık dönemdeki performansını ölçümleyerek, en başa­rılı markaları ödüllendiriyor. Tamamen veriye dayanan performans ölçümlemeleriyle belirlenen ödüller, Boom­Sonar’ın sosyal medya marka ölçümleme ve puanlama sistemi SocialBrands sıralamalarına dayanıyor.

Jüri Ödülleri bölümünde marka ve ajansların sosyal medya ve dijital dünyada gerçekleştirdiği en başarılı pro­jeleri, fikirleri ve işleriyle başvuru yapabilecekleri Sosyal Medya Kampanyası, Gerçek Zamanlı Kampanya, Dijital PR Çalışması, Küçük Bütçeli Büyük İşler gibi birçok farklı kategori yer alıyor. Jüri Ödülleri kazananları alanında uz­man isimlerin yer aldığı jüri tarafından belirleniyor.

Grand Prix’de ise yarışan tüm projeler arasında jüri üyeleri tarafından en çok beğenilen çalışmalar değerlendirilerek yılın en başarılı projesi belirleniyor.

Erken başvurularda son gün 6 Şubat!

BoomSonar ve Marketing Türkiye iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey için baş­vurular 1 Mart’a kadar devam edecek. Erken başvuru döneminden yararlanmak isteyenlerse 6 Şubat’a kadar başvuru yapabilecek.

En başarılı projelerinizle yarışmaya başvurmak ve başvuru detaylarını öğrenmek için social­mediaawardsturkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİLİ HABERLER