Socar Türkiye CEO’su Kenan Yavuz görevinden ayrıldı

 

Petkim, TANAP, Star Rafinerisi gibi Türkiye’de pek çok stratejik yatırımım sahibi Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi Socar’ın Türkiye CEO’su Kenan Yavuz, görevinden ayrıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kenan Yavuz’un, grup şirketlerindeki yönetim kurulu üyeliğinin devam edeceği belirtildi. Socar Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak Bakü’de görev yapmakta olan Zaur Gahramanov’un, Socar Türkiye Genel Müdürlüğüne getirildi.

Socar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev’in, görev değişikliğine ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“Socar Türkiye, Kenan Yavuz önderliğinde önemli başarılara imza attı. Sayın Yavuz’un Petkim ile Türkiye’nin sanayileşmesine yaptığı katkılar açıktır. Sayın Kenan Yavuz, Grup Şirketlerimizdeki Yönetim Kurulu üyeliklerini devam ettirecektir. CEO’luğu boyunca hem şirketlerimizin yatırımlarının ilerlemesine hem de Türkiye’nin enerji sektöründe rekabetçi bir konuma erişmesi adına önemli katkılarda bulunmuştur. Zaur Gahramonov, Socar’daki görevleri süresince uluslararası alanda rekabet gücümüzü artıran çalışmalara imza attı. Küresel vizyonumuzun daha da genişlemesine, derinleşmesine ciddi katkılar yaparken Socar bünyesinde farklı görevleri büyük başarıyla yürüttü. Kendisine Genel Müdürlük görevinde başarılar diliyorum. Eminim ki Zaur Gahramanov, Socar Türkiye’nin başarı çıtasını ve iki kardeş ülkenin enerji sektöründeki konumunu daha da yukarılara taşıyacaktır.”

İLGİLİ HABERLER