Snapchat şiddet içerikli Rihanna reklamı için özür diledi

Snapchat, dün paylaşıma soktuğu Rihanna ve Chris Brown’un yer aldığı bir fotoğraf yüzünden büyük tepki gördü. ‘Kadına şiddete özendiriyor’ diyerek tepki gösterilen gönderi sonrası ünlü sosyal medya platformunun hisse senedi fiyatları da yüzde 5 oranında düştü.

Snapchat, Rihanna ve Chris Brown’un görüldüğü bir mobil oyun reklamını yayınlayarak, kullanıcılarına “Rihanna’yı tokatlamayı mı, yoksa Chris’e yumruk atmayı mı tercih edersin?” diye sordu. nytimes.com’un haberine göre, 2009 yılında erkek arkadaşı Chris Brown tarafından şiddet gören Rihanna, söz konusu reklamın ardından sosyal medya hesabı üzerinden Snapchat’e tepki gösterdi.

snapchat

Rihanna’dan açıklama

“Şimdi Snapchat’in zaten benim favori uygulamam olmadığını biliyorum. Sadece karışıklığın hangi noktada olduğunu anlamaya çalışıyorum. Cehalet demeyi çok isterdim ama o kadar da aptal olmadıklarını biliyorum. Kasten şiddet kurbanlarına utanç verici bir şeyi canlandırmak için para harcadın ve bir şaka yaptın. Bu konu aslında benim kişisel duygularım hakkında değil. Bunu yapmış olmak geçmişte şiddet yaşayan tüm kadın, erkek ve çocukları hayal kırıklığına uğrattı. Yazıklar olsun.”

 “Kayıp yüzde 5”

Zaten düşüşte olan Snapchat, iyiden iyiye kötü bir sürece girdi. Yatırımcılardan da desteğini kaybetmeye başlayan Snapchat, tek bir günde hisse senedi fiyatlarında yüzde 5 gibi çok büyük bir düşüş yaşadı. Yalnızca kadına değil her türlü şiddete karşı tepki gösteren Rihanna, Snapchat’in bu özrünü telafi etmesi için çok daha fazla uğraşması gerektiğini söylüyor. Bu süreçte Rihanna’yı haklı bulan binlerce insan platformu terk etmeye başladı.

Snapchat’ten açıklama

Olayın ardından The Verge’e konuşan bir Snapchat yöneticisi, “Bu reklam iğrenç ve asla platformumuzda görülmemeliydi. Çok üzgünüz, inceleme sürecimizde korkunç bir hata yaptık. Bunun nasıl olduğunu araştırıyoruz, böylece bir daha asla gerçekleşmeyeceğinden emin olabilirsiniz” dedi.

İLGİLİ HABERLER