Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Avrupa ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok üniversitesinde STK Yöneticiliği ve Sosyal Sorumluluk üzerinde yüksek lisans veya sertifika programlarının yaygın olmasına karşın Türkiye’de bu alandaki eksiklikleri gidermek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı açtı. 

Sosyoloji Anabilim Dalı altında başlayacak olan program, hem STK’ların ihtiyaç duyduğu nitelikli uzman veya yönetici ihtiyacının karşılanması ile özel şirketlerin sosyal sorumluluk projelerini yürütebilecek profesyonellerin yetiştirilmesini hedefliyor. 

Programa, ulusal veya uluslararası STK’larda çalışanlar, resmi ve özel kurumların halkla ilişkiler, müşteri ilişkileri, sosyal sorumluluk projelerinde çalışanlar, siyasi partiler ve baskı gruplarının yöneticileri, resmi kurumların proje birimlerinin yöneticilerinin katılması öngörülüyor. Program ayrıca, STK’larda gönüllü veya profesyonel olarak çalışmak isteyen ya da sosyal sorumluluk alanında kariyer yapmak isteyenler için de büyük bir fırsat olacak.  

Kimler, Nasıl Katılacak?

Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı’na katılmak isteyenler, http://nokta.istanbul.edu.tr/NOS/ adresinden 3 Haziran 2015 tarihine kadar online başvuruda bulunacaklar.

İLGİLİ HABERLER