Adına “Blockchain” ekleyen marka, değerini yüzde 300 artırdı!

Şirketinizin değerini artırmak mı istiyorsunuz? Sadece şirket adınıza bir Blockchain ekleyin yeter! Soğuk çay üreten Long Island Iced Tea adlı marka ismini Long Blockchain olarak değiştirdi ve hisse senetlerinde %300 oranında artış yakaladı!

Eski ismiyle Long Island Iced Tea yeni adıyla Long Blockchain, bu sabaha kadar, alkolsüz limonata ve buzlu çay yapmakta olan ve az bilinen bir şirketti. Çarşamba günü itibarıyla şirket 23.8 milyon dolar piyasa değerine sahipken adına  sadece Blockchain eklemesiyle birlikte markanın bugünkü piyasa değeri 138 milyon dolara yükseldi. 2017’nin en enterasan ekonomik olayı olabilir.

Resim: CNBC

Resim: CNBC

Firma, şu anda kripto para ile ilgili hiçbir yatırımı bulunmuyor. Firma açıklamasında, sadece önümüzdeki dönem için Blockchain ile ilgili yatırıma “odaklanacağını” bildirdi. Herhangi bir Blockchain yatırım bulunmamasına rağmen sadece isim değişikliği ile bu kadar değer artışı yaşaması oldukça düşündürücü….

Kripto para başlangıçta hobi ve meraklıları arasında dönen bir konu iken, günümüzde artık beklenmedik sonuçlar doğuran bir trende dönüştü. Dünya genelinde yaşanan kripto para trendi, reel ekonomi için korkunç etkiler bırakabilir.

İLGİLİ HABERLER