Sertaç Doğanay: “Mücadelenin temel çıktısı kazanmaktır”

Kale Grubu, kurucusu İbrahim Bodur’un kişiliğiyle özdeşleşmiş ve dünden bugüne köprü kuran değerleri etrafında kurgulanan KaleTalks online sohbetlerinin üçüncüsü “Mücadele” temasıyla gerçekleşti.

Farklı konularda ezber bozan, kendi alanlarında dönüşüm sağlamış vizyoner kişilerin konuk olduğu ve salgın döneminde dijital mecraya taşınan KaleTalks sohbet serisi, mayıs ayında Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur’un dünden bugüne köprü kuran “Öngörü, Cesaret, Yenilikçilik, Mücadele ve Güven” gibi değerleri etrafında şekilleniyor. 4 Mayıs’ta “Öngörü” temasıyla başlayan, 8 Mayıs’ta “Yenilikçilik” ile devam eden seri kapsamında 11 Mayıs’ta gerçekleşen sohbette, genç nesillere yol gösterici olması hedeflenen “Mücadele” kavramı masaya yatırıldı.

Yönetim danışmanı Fazıl Oral’ın moderatörlüğünde; Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Teknoloji İletişimcisi Dr. Sertaç Doğanay’ın katıldığı KaleTalks sohbeti, 11 Mayıs Pazartesi günü saat 14.30’da gerçekleşti Sohbet Kale Grubu’nun Facebook, YouTube ve Twitter hesaplarından da canlı yayınlandı.

Konuşmadan öne çıkan başlıklarsa şöyle:

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Teknoloji İletişimcisi Dr. Sertaç Doğanay: 12 yaşındayken mücadele benim için çok basit bir şeydi. Çocukken benim mücadelem yaşadığım mahalleyle sınırlıydı. En büyük hedefimiz de mahalle maçını kazanmaktı. Şimdiki çocuklar ellerindeki telefonlarla oynadığı oyunlarla tüm dünyadaki çocuklarla büyük bir mücadelenin içerisine giriyor.

Sertaç Doğanay: Benim için mücadelede biraz da olsa öne çıkabilmem mümkün olduysa onun bir nedeni var: Sık ama küçük hatalar yapabilecek kadar risk alıyorum.

Sertaç Doğanay: Ortak olduğum ve kurduğum 3 tane şirketi kapatmak zorunda kaldım ama çok sayıda da ders çıkardım bu başarısızlarımdan. Bu derslerden en önemlisi ise bir işe odaklanmak gerektiği oldu. Aynı anda çok sayıda işi yapmak gibi bir şansınız yok.

Sertaç Doğanay: Mücadele ve başarılı olmak birbiriyle çok ilintili iki kavram. Mücadelenin temel çıktısı kazanmaktır. Kazanmamak için mücadele etmezsin.

İLGİLİ HABERLER