Seçim yaklaştı, takım elbise satışları patladı

Türkiye erken seçime kitlenmiş durumda.  Adaylar her gün farklı lokasyonlarda vatandaşlara sesleniyor, seçim vaatlerini sıralıyor. Seçmenine seslenen adayların ve onların arka plandaki ekip üyelerinin giydiği takım elbiseler bile önem arz etmiş durumda. Bu farkındalıkla erken seçimin perakende sektörünü canlandırdığını söyleyen Giovane Gentile Genel Müdürü Zaur Samedov, geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre takım elbiselerde yüzde 18, gömleklerde ise yüzde 32’lik bir artış yaşandığını söyledi.

Yaklaşan erken seçim, perakende sektörünü oldukça hareketlendirdi. Her gün farklı noktalarda seçmenine seslenen siyasilerin takım elbise ihtiyacı ise buna paralel olarak artı.

Bu farkındalıkla genel olarak 50, 54 bedenlerin satıldığını söyleyen Giovane Gentile Genel Müdürü Zaur Samedov, geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre takım elbiselerde yüzde 18, gömleklerde ise yüzde 32’lik bir artış yaşandığını söyledi. Seçime sonuna kadar takım elbisede yüzde 30’luk bir artış yaşanacağını ön gördüklerini aktaran Zaur Samedov, siyasilerin ağırlıklı olarak tercihlerini düz lacivert ve siyah takım elbiseden yana kullandığını dile getirdi. Beyaz gömlek satışlarında da ciddi oranda artış yaşandığını söyleyen Giovane Gentile Genel Müdürü Zaur Samedov, ayakkabı satışlarında da benzer bir yükseliş olduğuna dikkat çekerek satışların büyükşehirlerde yoğunlaştığını söyledi.

 

İLGİLİ HABERLER