Satınalma sektörünün yeni dergisi Purchasing Türkiye okuyucusuyla buluştu…

 

“Sıfır” sayısıyla yayın hayatına merhaba diyen Purchasing Türkiye, Marketing Türkiye ile birlikte raflardaki yerini aldı.

Purchasing Türkiye satınalma ve tedarik zincirinin yöneticilerini bir araya getirmeyi hedefleyen, sektör profesyonelleri için bir rehber niteliğinde bir dergi. İçeriğiyle yayıncılık anlayışıyla satınalma alanına yeni bir yaklaşım getirmeyi amaçlayan Purchasing Türkiye iki ayada bir okuyucularıyla buluşacak.

 Purchasing Türkiye’in doğuş öyküsü… 

Türkiye’de satınalma konusunda farkındalık yaratmak ve meslek profilini yükseltmek amacıyla yola çıkan Purchasing Türkiye, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu’nun hayata geçirdiği projelerin en yenisi…

 Günseli Özen Ocakoğlu, uzun soluklu bir yayın olmayı hedefleyen Purchasing Türkiye ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade ediyor: “Purchasing Türkiye mesleki anlamda dünyayı izlerken ülkemizdeki birikimi de değerlendirecek. Mesleki anlamda halihazırdaki oluşumların güçlenmesine destek verirken akademik bilgi üretiminin yanında olacak. Ve elbette hem Türkiye’den hem de dünyadan haberler verecek.  Purchasing Türkiye’nin ilk sayısına gelince: Eğer durmaksızın süre giden akışa ilişkin bir söz söyleyecekseniz var olan durumu anlamak için o gidişin bir anının fotoğrafını çekmelisiniz.
Söylenecekler için bir milat olmalı. İşte o bir kareye resmedilen andan öncesi ya da sonrası diye konuşmak söylenene anlam katar.

Purchasing Türkiye’nin ilk sayısında da okuyucularımız kapsayabildiğimiz kadar çok alana ve kişiye ulaşmaya çalıştığımızı görecek.”

Purchasing Türkiye’nin, dünyadaki kaynak temini sıkıntıları ve bu alandaki gelişmelere de dikkat çekeceğini belirten Ocakoğlu, sözlerine şöyle devam ediyor: “Rekabetin giderek daha çok fiyat üzerinden gerçekleşeceği gerçeği bizi pazarlamanın 4P’sinin en kritik öğesi ‘Price’a taşıdı. Fiyatlandırmanın temeli satın alımdan başladığına göre pazarlamayla satın almanın pek çok ortak bileşeni olduğunu söylemek hiç de yanıltıcı olmaz. O sebeple böylesi bir dergiyi hazırlayacak en doğru adresin de Marketing Türkiye olduğunu düşünüyoruz…”

 

İLGİLİ HABERLER