Santa Farma’da üst düzey atama

Santa Farma, Ar-Ge ve üretim alanındaki atılımlarını yenilenen organizasyon yapısıyla taçlandırıyor. Şirket, “Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcılığı” pozisyonunu ekleyerek mevcut başkan yardımcılıklarının sayısını dörde çıkardı.

Yenilenen yapıyla birlikte Sami Kiresepi, Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcılığı’na atandı. Bu gelişmeyle birlikte İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Kurumsal İş Geliştirme Direktörlüğü ve Satınalma Direktörlüğü Sami Kiresepi’ye bağlı çalışacak. Santa Farma Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcısı Sami Kiresepi, mevcut ve potansiyel kaynaklar ışığında şirketin geleceğini tasarlama sorumluluğunu üstlenecek.

Sami Kiresepi kimdir?

Santa Farma’nın üçüncü kuşak yöneticisi olan Sami Kiresepi, Fevziye Mektepleri Vakfı Ayazağa Işık Lisesi’ni bitirdikten sonra American University Kogod School of Business’ta lisans öğrenimini tamamladı. Brandeis University International’da İşletme dalında MBA derecesine sahip olan Sami Kiresepi, kariyerine 2001 yılında, ABD’de Johnson & Johnson’da başladı. Burada Ticari Pazarlama Asistanı, Pazarlama Müdür Yardımcısı ve Ürün Müdürü olarak görev yapan Kiresepi, 2006 yılında Santa Farma’da göreve başladı. Santa Farma’da Ürün Müdürü, Bölge Tanıtım Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak çalışan Sami Kiresepi, yeni görevinden önce şirketin Stratejik Planlama Direktörü olarak görev yapıyordu.

İLGİLİ HABERLER