Sanofi Grubu’na yeni Satış ve Pazarlama Direktörü

Rezzan Özoğul, 1 Mayıs 2013 tarihi itibarıyla diyabet ve eczane bölümleri hariç tüm kronik ve akut pazarlardan sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Mikrobiyoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Rezzan Özoğul, daha sonra Marmara Üniversitesi’nde MBA yaptı.

Rezzan Özoğul kariyerine Boehringer Ingelheim Türkiye’de ürün uzmanı olarak başladı. Abdi İbrahim’de ürün müdürü olarak çalıştıktan sonra 1998’de Sanofi Grubu’na geçen Özoğul, grup içinde farklı departmanlarda çeşitli satış ve pazarlama görevlerinde çalıştıktan sonra Onkoloji, Kardiyovasküler ve Romatoloji grubundan sorumlu Satış Direktörü olarak atandı. Son olarak Onkoloji ve Hastane İş Birimi Direktörü olarak görev yapmakta olan Rezzan Özoğul, mevcut sorumluluklarına ek olarak 1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle görevine Sanofi Grubunun diyabet ve ecane bölümleri hariç tüm kronik ve akut ürünlerinden sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü olarak devam etmektedir.

İLGİLİ HABERLER