Rus kadın bloggerlar Samsun’u tanıttı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin özel davetlisi olarak kente gelen ünlü Rus kadın blogger’lar, kaldıkları otellerde ve gezdikleri mekanlarda çekindikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak kentin tanıtımını yapıyor.

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun-Krasnodar uçak seferlerinin başlamasının ardından Rus turistleri bölgeye çekebilmek için tanıtımlarını sürdürüyor.

1033852987

Gazete Habertürk’ten Kenan Taşkın’ın haberine göre Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, 1,5 ay önce Krasnodar’ın en işlek caddelerinde çalışan 2 otobüsü “Samsun sizi bekliyor” sloganıyla giydirerek, Ruslar için tanıtıma başladıklarını söyledi.

1033853143

“Samsun ikinci planda kaldı” eleştirilerine yanıt
Rus kadın blogger’lar Rusya’dan Samsun’a direkt uçak seferlerinin başlamasının ardından kentin tanıtım çalışmalarında yer aldı. Ancak Rus blogger’ların blog’larında paylaştığı fotoğraflar “Samsun ikinci planda kaldı” yorumlarına da neden oldu. Tanıtım için bir Rus reklam ajansıyla anlaştıklarını aktaran Çamaş, eleştirilere yanıt verdi: “Onlar tanıtım için 8 blogger getirmiş. Bu kadınların her birinin 50 binden fazla takipçisi var. Güzellikleriyle dikkat çeken bu kadınlar şehrin tarihi, turistik ve güzel mekânlarında çektikleri fotoğrafları takipçileriyle paylaşıyor. Bu da bana göre tanıtımda akıllı bir yol. Bu kadınların masraflarını da reklam ajansı karşılıyor. Hafta sonu ülkelerine dönecekler.”

1033853245

Sağlık turizmi için de geldiler
Samsun Kalkınma Ajansı Planlama ve Programlama Koordinatörü Akın Uğur da kentin Rusya’nın Novorossiysk şehri ile kardeş şehir olduğunu hatırlatarak, özellikle sağlık turizmi konusunda tanıtım için kalkınma ajansının bu projeye finansör olduğunu ifade etti ve şu bilgileri verdi: “Tanıtım için 5-9 Haziran’da 8 Rus blogger Samsun’a geldi. Amazon Köyü, golf kulübü, yelken kulübü, Vezirköprü’de Kanyon Vadisi’ni gezdiler. Sağlık adı altında olsa da turizm açısından da tanıtımı için bu yerlere gidildi. Bu kadınların olağanüstü takipçileri var, masraflarını biz karşıladık. Şimdiki gezi ise tamamen büyükşehir belediyesinin bir çalışması.”

 

1033853441

İLGİLİ HABERLER