Rio Olimpiyatları’nda meşalenin yolculuğu Twitter’dan takip ediliyor!

 

Twitter, Rio olimpiyatları için Olimpiyat meşalesinin 209 gün boyunca izleyeceği yaklaşık 20 bin kilometrelik yolu milyonların tüm detaylarıyla takip edebilmesi için @OlympicFlame hesabını başlattı.

#OlympicFlame hashtag’i üzerinden de takip edilebilecek olan meşale Atina’dan sonra Brezilya’ya geçecek.

Brezilya’da toplamda 329 kenti gezecek olan meşale karada 20 bin kilometre gidecek. Meşaleyi 12 bine yakın kişi taşıma onuruna erişecek. 95 gün sürecek olan yolculuk, 5 Ağustos’ta açılış seramonisinin gerçekleşeceği Maracana Stadyumu’nda son bulacak. 

Dünyanın merakla beklediği 2016 Rio Yaz Olimpiyatları heyecanı 21 Nisan’da meşalenin yakılmasıyla başladı. Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapılacak olan #Rio2016 Olimpiyatları’nın simgesi olan meşale, olimpiyatların tarihte ilk kez düzenlendiği yer olan Yunanistan’ın başkenti Atina’da törenle yakıldı. 

Dünyanın dört bir tarafındaki olayların anlık olarak en iyi takip edildiği platform olan Twitter, olimpiyatları için meraklılarına bir de sürpriz hazırladı: Olimpiyat meşalesinin 209 gün boyunca izleyeceği heyecan ve sürprizlerle dolu yaklaşık 20 bin kilometrelik yolu milyonların tüm detaylarıyla takip edebilmesi için @OlympicFlame hesabını başlattı. 

7/24 canlı yayın

Bugüne kadar bir ilki gerçekleştiren Twitter sayesinde Olimpiyat Oyunları’nın hayranları; meşalenin yolculuğunu, güzergahta yaşanacakları, hem fotoğraflarla hem de anlık Periscope yayınlarıyla hiçbir saat farkı olmadan 7 gün 24 saat canlı izleyebilecek.

Kısa sürede binlerce kişinin takibe aldığı hesaptan ilk atılan tweet’te de “Karanlıkta geçen yılların ardından yeniden gün ışığını görebilmek için sabırsızlanıyorum. Artık geri dönme zamanı” yazıldı. 

Meşaleyi ilk taşıyan ise Yunan atlet Eleftherios Petrounias (@Petrounias_E.) oldu.

İLGİLİ HABERLER