Rio Olimpiyatları’nda karşı cinsle en çok Türkler tanıştı!

Tanışma uygulaması Happn’ın verileri, Rio Olimpiyatları sırasında karşı cinsle en çok Türklerin tanıştığını ortaya koydu.

Brezilya’nın denizi, güneşi, kumsalları ve festivaliyle meşhur Rio de Janeiro kenti, bu günlerde 2016 Yaz Olimpiyatları’yla dünyanın gündeminde. Diğer yandan Olimpiyatlar, spor müsabakalarının yanı sıra yeni tanışmalara da ev sahipliği yapıyor. Elbette yolunuzun tanıştığı kişilerle tanışmanızı sağlayan Happn sayesinde.

HER GÜN 400 TANIŞMA

Dünyanın her köşesinden sporcuların ve seyircilerin bir araya geldiği bir ortam düşünün. Böyle bir ortamda, belki de bir daha asla görme şansınızın olmadığı kişilerle tanışabilir, sağlam bir dostluk kurabilir ya da hayatının aşkını bulabilirsiniz. Veriler, Happn kullanıcılarının tam da böyle düşündüğünü ortaya koyuyor. Çünkü Olimpiyatlar’ın ilk gününden bu yana Rio’da her gün yaklaşık 400 kişi Happn aracılığıyla yeni kişilerle tanıştı. Üstelik yaklaşık olarak her 10 tanışmadan biri farklı milletlere mensup kişiler arasında gerçekleşti.

EN ÇOK BEĞENİLENLER TÜRK VATANDAŞLARI!

Verilere göre Olimpiyatlar sırasında Happn’ı en çok kullananlar ise sırasıyla Brezilyalılar, ABD’liler, Arjantinliler, Birleşik Krallık vatandaşları ve Fransızlar. Türkler ise 20 ülkelik listenin 19’uncu sırasında yer alıyor. Diğer yandan Türkler Happn’ı görece daha az kullanmalarına rağmen, Rio’da en fazla ‘crush’ olan yani en çok kişiyle tanışanlar konumunda! Başka bir deyişle, Rio’da en çok beğenilen Happn kullanıcıları Türk vatandaşları. İkinci sırada Belçika, üçüncü sırada Çin yer alıyor. Arjantin ve Norveç ise ilk 5’teki diğer ülkeler.

Listenin tamamı ise şu şekilde:

Rio’da Happn’ı en çok kullananlar

 1. Brezilya
 2. ABD
 3. Arjantin
 4. Birleşik Krallık
 5. Fransa
 6. Hollanda
 7. Portekiz
 8. Avustralya
 9. İspanya
 10. Meksika
 11. Şili
 12. Kanada
 13. Kolombiya
 14. Almanya
 15. Danimarka
 16. İrlanda
 17. İsveç
 18. Norveç
 19. Türkiye
 20. Macaristan

Rio’da Happn ile en çok ‘crush’ olanlar

 1. Türkiye
 2. Belçika
 3. Çin
 4. Arjantin
 5. Norveç
 6. Portekiz
 7. Kanada
 8. Kolombiya
 9. Birleşik Krallık
 10. ABD
 11. Hollanda
 12. Brezilya
 13. Almanya
 14. Avustralya
 15. İspanya
 16. Şili
 17. İrlanda
 18. Meksika
 19. Fransa
 20. Danimarka

İLGİLİ HABERLER