Publicis Groupe Türkiye Yönetici Kreatif Direktörü belli oldu

Can Faga, Publicis Groupe Türkiye Yönetici Kreatif Direktörü olarak atandı.

Can Faga 5 Şubat itibariyle Publicis Groupe Türkiye’nin tüm yaratıcı ajanslarından sorumlu Yönetici Kreatif Direktör’uolarak göreve başladı.

Can Faga yeni görevinde Publicis Groupe’da çalışan tüm yaratıcı ekiplerden, yaratıcı çözümlerden ve Groupe’un bu alandaki gelecek planlarından ve vizyonundan sorumlu olacak; bu konuda Publicis Groupe Yönetim Kurulu üyeleri Özlem Öğüt ve Kurtuluş Eker; ve Publicis Groupe CEE bölgesi Chief Creative Officer’ı Jorg Riommi ile bire bir çalışacak.

Can Faga hakkında:

can faga 1

Can Faga, 2002 yılında Ogilvy’de başladığı kreatif kariyerine, McCann, Rafineri, DDB&Co ve Mullen Lowe gibi reklam ajanslarında devam etti. 2015 yılında ise Publicis Istanbul’a katıldı. Can, başta 3 Cannes Aslanı olmak üzere; Epica, Eurobest, Golden Drum, Effie ve Kristal Elma gibi yarışmalardan da birçok ödül ve 5 Büyük Ödül ile döndü. Ayrıca, Eurobest, Dubai Lynx ve Cannes Lions’ta jüri üyeliği yaptı.

Publicis Groupe CEO’su İnanç Dedebaş, ”Groupe olarak en önemli odaklarımızdan ve iş dünyasının en büyük rekabetçi avantajlarından biri olan “yaratıcılık” konusunda çok önemli bir adım atıyoruz. Birçok ülkede açılan ve ataması yapılan bu rol için, Can gereken tüm liderlik özelliklerine fazlasıyla sahip. Can’ın liderliğinde ajanslarımız, bütünleşik iletişim için tamamlayıcı yetenekleri daha hızlı bir araya getirecek. Ayrıca bu yapıda, ajanslarımız markalar için pozitif etki yaratmak ve müşterilerimizin işlerini büyütmek hedefiyle; standartlarını daha da yukarıya çekecek. Farklılaşan, hatırlanan, beğenilen ve konuşulan işler yaratmaya devam edecekler.” diye belirtti.

 

İLGİLİ HABERLER