Platin Bilişim, dijital arşiv ve veri depolama çözümleri için Hitachi Data Systems ile anlaştı

 

2001 yılından beri “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı Yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, Hitachi Data Systems ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı konuyla ilgili: “Yedekleme ve depolama tarafında kurumların strateji geliştirmesi gerekiyor. Artan depolama ihtiyacı karşısında mevcut yatırımlar ile entegre çözümler bu noktada önem kazanıyor. Biz de bu nedenle Hitachi Data Systems ile iş ortaklığına gittik. Ürün portföyümüzdeki diğer çözümlerle entegre olması ve komple çözüm sunan iş ortağı algımızı pekiştiren bir markanın sektörümüze değer katacağı inancındayız. 

Bir felaket anında, verilerin bulunduğu lokasyon devre dışı kaldığı durumda; uzaktaki ikinci bir lokasyonda verilerin hazır halde bulunması gerekmekte. Biz, bu işbirliğiyle dijital yedekleme ve depolama ihtiyacı kapsamında komple çözüm sunan bir yapıya kavuştuk. Böylece dijital arşivlerin felaketler karşısında yedekli tutulmasını sağlayabiliyoruz; yani bir sel felaketi bile olsa verilerin kaybolmaması için tüm tedbirleri almış oluyoruz” şeklinde konuştu. Ayhan Bamyacı, sözlerini şu şekilde bitirdi: “İşbirliğinin hayata geçmesiyle finans sektöründe kısa sürede iki önemli projeye de imza attık.” Dedi.

Hitachi Data Systems Türkiye Genel Müdürü Serdar Sayar anlaşmayla ilgili :“Gelecekte sosyal inovasyon mottosu altında farklılaşan çözümlerin pazarda daha çok değer kazanacağına inanıyoruz. Klasik bir depolama sunucusu üreten bir firma kimliğinden öte, farklı sektörlerde sunduğumuz hizmetleri sosyal inovasyon alanında yaratıcı projeler ile nasıl daha değerli hala getirebiliriz mantığıyla hareket ediyoruz. 

Nesne tabanlı veri depolamanın önümüzdeki günlerde daha fazla önem kazanacağını görüyoruz. IOT-Internet Of Thinks dediğimiz yeni bir çağdan bahsediyoruz. Daha çok cihazın ve verinin var olduğu bir dünya bu. Dolayısıyla artık sektörden bağımsız olarak büyük veri akışını sağlayan, datayı çok ciddi bir şekilde saklamaya çalışan her sektör odağımızda. Bununla birlikte ağırlıklı olarak finans ve kamu tarafındaki endüstri ile beraber, gittikçe daha farklı sektörlerden de açılım olacağı kanaatindeyim. Şu anda herkes büyük veriyi bünyesine entegre etmeye çalışıyor. Trend olarak baktığımızda 2017-2018 itibariyle nesne tabanlı; obje tabanlı dediğimiz depolama birimlerine doğru daha hızlı bir yöneliş olacak. Türkiye’de bu yaklaşımın örneklerini ufak ufak görmeye başladık. ” dedi.

İLGİLİ HABERLER