PLAT Yönetim Kurulu Güven Tazeledi

Geçtiğimiz yıl yüzde 70 artışla 50 milyar liralık ciroya ulaşan özel markalı ürünler (Private Label) sektörünün ülkemizdeki gelişimini destekleyen PLAT Derneği’nin 9. Olağan Genel Kurul toplantısı 29 Mart 2019 Cuma günü Kocaeli Workinn Hotel’de yapıldı. Sektörün deneyimli isimlerinden İmer Özer Başkanlığındaki PLAT Yönetim Kurulunun güven tazelediği Genel Kurul geniş katılımla gerçekleştirildi.

Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT) 9. Olağan Genel Kurul toplantısı, açılış konuşması ve Divan Kurulu’nun seçimi ile başladı. Divan Başkanlığına Aydın Okay seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun sunumunu gerçekleştirerek yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Yeni dönem çalışma programı ile tahmini bütçesinin sunumu ve yapılan görüşmeler sonrası Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun asil ve yedek üyelerinin seçimine geçildi. Sektör temsilcilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen Genel Kurul’da PLAT Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer ve ekibi oybirliği ile yeniden yönetime seçilerek güven tazeledi.

PLAT Derneği’nin 9. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonrası üç yıl boyunca görev yapacak olan Yönetim Kurulu şöyle şekillendi: PLAT Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Hatiboğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil Topak, Yönetim Kurulu Üyeleri; Füsun Erkal, Faruk Yıldız, Ertan Küçükkapılı ve Kenan Demirtaş.

PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, Genel Kurulda kendilerine duydukları güven için sektör temsilcilerine teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Her türlü zorluğa rağmen tüketiciye en kaliteli ürünü en uygun fiyata sunmak için var gücüyle çabalayan sektörümüz, ülke ekonomisine yarattığı değeri günden güne artıyor. PLAT Derneği olarak üretici ve tedarikçi firmalarımızın faaliyetlerine katkı sağlamak, sektörümüzü ileriye götürmek amacıyla hayata geçirdiğimiz projelere hız kesmeden devam edeceğiz. PL sektöründe gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde yaşanan gelişmeleri yakından izliyoruz. Yurtdışı fuar ve organizasyonlarda ülkemizi temsil ediyoruz. Perakende sektörünün tüm önemli oyuncularını buluşturduğumuz Private Label Zirvemiz, her geçen sene daha fazla katılıma sahne oluyor. Denemeden Olmaz sosyal sorumluluk projemiz ile Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarımıza fen laboratuvarları açıyoruz. Ayrıca kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz PLAT Akademi ile sektörümüzdeki bilgi ve farkındalık çıtasını yükseltmek hedefindeyiz. Her biri sektörümüzün önemli ve deneyimli isimlerinden oluşan Yönetim Kurulumuz ile sektörümüze ve topluma değer katan projeleri hayata geçirmek için yolumuza devam edeceğiz. Üyelerimizden aldığımız destekle birlikte çalışacak ve başaracağız”.

PLAT YÖNETİM KURULU

 

Asil Yönetim Kurulu Listesi

M. İmer ÖZER Yönetim Kurulu Başkanı Koruma Temizlik A.Ş.
Hakan HATİBOĞLU Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nazar Kimya Sabun ve Deterjan San. Tic. A.Ş
Kamil TOPAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aps Ambalaj-Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi A.Ş.
Füsun ERKAL Yönetim Kurulu Üyesi Kestane Kaynak Suları San. ve Tic. Ltd. Şti.
Faruk YILDIZ Yönetim Kurulu Üyesi Tibet İth. İhr. ve Koz. San. A.Ş
Ertan KÜÇÜKKAPILI Yönetim Kurulu Üyesi Bunge Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş
Kenan DEMİRTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Yayla Agro Gıda Sanayi ve Nakliyat A.Ş
 

Yedek Yönetim Kurulu Listesi

Didem SAYIN Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Sapro Temizlik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Burcu KARAKUZ Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Hobi Kozmetik A.Ş.
Celal ALTUNTAŞ Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Aerofa Aerosol Dolum San. Tic. A.Ş.
Erdinç GÜNEYLİ Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Güneyliler Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.
Fatih ÇALLAK Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Sudesan Temizlik Ürünleri ve Ambalaj San. Tic. A.Ş.
Murat ÖZTÜRK Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Seluz Kimya Kozmetik Tic. ve Sanayi A.Ş.
İzzet KOHEN Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Eurotab Avrasya Ev Bakım ve Sağlık Ürünleri San. Tic. A.Ş.
 

Asil Denetleme Kurulu Listesi

Hüseyin DURSUN Denetleme Kurulu Başkanı Endeks Kimya San. ve Tic. A.Ş.
Recai GAZİOĞLU Denetleme Kurulu Üyesi Erka Ambalaj San. Tic. A.Ş
Şenol ŞEN Denetleme Kurulu Üyesi Şensan Plastik ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti.
 

Yedek Denetleme Kurulu Listesi

Ersan KAYNAŞ Denetleme Kurulu Yedek Üyesi İzmit Sakarya Nakl. Kim. Gıda ve Hayv. San. Tic. Ltd. Şti.
Haluk GİRAY Denetleme Kurulu Yedek Üyesi Sarten Ambalaj San. A.Ş.
Elif GÜZEL Denetleme Kurulu Yedek Üyesi Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İLGİLİ HABERLER