Coca-Cola ve Mavi’den doğa dostu koleksiyon!

Covid-19 süresince evlerimize kapandığımız günlerde doğa kendini yenileyerek tüm insanlığa mesajını net bir biçimde vermişti. Bu mesaj belli ki tüm dünya vatandaşlarınca alındı… McKinsey & Company’nin moda endüstrisini mercek altına aldığı araştırma sonuçları gösteriyor ki; Covid-19 tüketicilerin moda endüstrisinde sürdürülebilirlik beklentilerine ivme kazandırdı. Tüketiciler artık çevre dostu ürünlere yöneliyor. 24 Ağustos 2020 tarihli “Yeni moda: daha yeşil, daha mavi, daha sürdürülebilir!” araştırma haberimiz bu cümlelerle başlıyordu… Görünen o ki doğanın verdiği mesajı Mavi ve Coca-Cola da almış ve yeni moda trendini tam 12’den vurmuş… Coca-Cola ve Mavi, yaşanabilir bir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla birlikte hareket ederek mobil uygulama Kollekt ile toplanan pet şişelere, Coca-Cola X Mavi Koleksiyonu’nda yeniden hayat veriyor!

İkonik iki marka Mavi ve Coca-Cola, pet şişelerin geri dönüşümü yoluyla hazırladığı Coca-Cola X Mavi Koleksiyonu’nu sundu. Koleksiyon, doğaya saygısını farklı şekillerde ifade eden, geri dönüştürülmüş pet, pamuk veya yüzde 100 organik pamuktan üretilmiş dokuz farklı tişörtten oluşuyor. Tişörtlerin üretiminde kullanılan plastikler Coca-Cola Vakfı, Doğa Koruma Merkezi (DKM) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) iş birliğiyle Kemer’de pilot program olarak hayata geçirilen ve toplum tabanlı bir geri dönüşümü destekleyen KOLLEKT uygulaması ile toplanıyor.

“Coca-Cola X Mavi Koleksiyonu”, Coca-Cola’nın “Atıksız Bir Dünya” vizyonunun bir parçası olarak hayata geçirildi. Dünyadaki plastik sorununun aşılmasına yardımcı olmak için şişeleyici ortaklarıyla birlikte kendisine önemli hedefler belirleyen marka, bu vizyon kapsamında 2025 yılına kadar ürettiği ambalajların tamamını yüzde 100 geri dönüştürülebilir yapacak ve 2030 yılına kadar tüm ambalajlarını geri dönüşüme kazandıracak. Coca-Cola, aynı zamanda, tüketiciyi de geri dönüşüm konusunda teşvik ederek herkesin bu süreçte yer alması için çalışmalarını sürdüreceğini bildiriyor.

McKinsey & Company’nin moda endüstrisini mercek altına aldığı “Yeni moda: daha yeşil, daha mavi, daha sürdürülebilir!” araştırma haberimizi de incelemeyi unutmayın!

İLGİLİ HABERLER