Perfetti Van Melle Türkiye’ye “İnsana Yatırım Sertifikası”

Dünya genelinde 75 ülkede 40 bin, Türkiye’de ise bugüne kadar sadece 11 firmanın aldığı Investors in People (IIP İnsana Yatırım Yapan Şirket) Sertifikası, ülkemizde ilk kez gıda alanında Perfetti Van Melle Türkiye’ye verildi.

Eylül 2012 tarihi itibariyle IIP Sertifikası için çalışma sürecini başlatan Perfetti Van Melle Türkiye, 10 temel gösterge üzerinden değerlendirildi ve insan odaklı bir yönetim ve gelişim kültürü olduğunu kanıtlayarak IIP Sertifikası’nın sahibi oldu.

IIP Süreci, Tüm Çalışanların Birlikte Geleceğe Ayna Tutmalarıyla Başladı!
Çalışanına ve insan kaynağının gelişimine yatırım yapan yönetim anlayışına sahip Perfetti Van Melle Türkiye, “İnsana değer fark yaratır” motto’sundan hareketle yürüttüğü çalışmalarıyla kendi alanında yine bir ilk yarattı.

İş stratejisi ile insan yönetimi stratejisinin entegrasyonu olan, insana yatırım yapan firmalara verilen IIP Sertifikası’nı almaya hak kazanan Perfetti Van Melle Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü İrem Suvat; sertifikanın alınması sürecine ilk olarak çalışanların iş stratejilerinin belirlenmesi sürecine katılımını sağlayarak başladıklarına değinerek, karar verme süreçlerine çalışanların katılımının sağlanmasının şirketleri başarıya taşıyacak yegane unsur olduğunu ifade etti.

İnsana Yatırım Sertifikası sürecinde öğrenme ve gelişim imkanlarını da tüm çalışan grupları bazında gözden geçirdiklerini belirten Suvat; Perfetti Van Melle Türkiye olarak, bu sürecin en güzel ürünü olan Perfetti Van Melle Liderlik ve Satış Akademileri’ni kurmaktan dolayı büyük bir gurur duyduğunu aktardı.

Perfetti Van Melle Türkiye’nin İnsana Yatırım Sertifikası sürecinde gelişim ve iyileşme uygulamaları yaratarak çalıştığı alanlar arasında; yetenek yönetimi, liderlik, tanınma ve ödül, açıklık ve güven, kariyer yönetimi ve katılım kültürü geldiğini; İnsan Kaynakları uygulamalarını dünya standartları çerçevesinde resmen tescil ettirdikleri IIP sertifikasıyla ise yaşadıkları haklı gururu paylaşan Suvat; “IIP sertifikasını hak etmiş olmak şüphesiz ki kurumumuz için son derece önem taşıyor. Diğer taraftan bu kazanım, asıl çalışanlarımızın kazanımı olmuştur. Çünkü çalışanlarımız kendilerini gerçekten değerli hissettikleri; etkin bir biçimde yönetildikleri, geliştirildikleri, iş süreçlerinde dahil edildikleri ve tüm potansiyellerini ortaya koyabildikleri çalışma ortamını Perfetti Van Melle de deneyimlemektedirler” dedi. İrem Suvat, “Aday çalışanlarımız için ise, kurumumuza verilen bu IIP sertifikası, uluslararası standartta insana yatırım yapan bir şirketin tescil belgesidir” ifadelerini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER