Pedofili tartışmaları büyüyünce Netflix geri adım attı: “Cuties için kullandığımız uygunsuz tanıtımdan dolayı çok üzgünüz… Bize uygun değildi.”

Netflix’te 9 Eylül’de yayına girecek “Cuties” (Minnoşlar) filmi daha yayınlanmadan tartışmaların da gündemine oturdu. Sosyal medya platformlarından 11 yaşındaki bir kız çocuğunun dişiliğini keşfetme serüvenini 18+ uyarısıyla sunan Netflix’e “pedofili” tepkisi yağarken marka global Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla geri adım attı. Platform paylaşımında şu açıklamaya yer verdi; “Cuties için kullandığımız posterden dolayı çok üzgünüz. Sundance’de ödül almış bu Fransız filmini böyle yansıtmak bizim için de kabul edilebilir değil. Şimdi fotoğraflarını ve açıklamasını güncelledik.”

18 Ağustos’ta Youtube üzerinden yayınlanan fragman, 21 Ağustos sabahı itibarıyla 350 binden fazla ‘dislike’ (beğenmeme), 13 bin civarı da beğeni aldı. Fragmanın izlenme sayıları ise 2 milyonu geçti.

Maïmouna Doucouré ‘un yazıp yönettiği Cuties, 2020 Sundance film yarışmasında da boy göstermiş ve film, Doucouré’a Dünya Sineması Drama dalında Yönetmen Ödülünü getirdi.

İLGİLİ HABERLER