PayU, global ürün stratejisini PayU Türkiye’ye emanet etti

PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer bundan sonra görevine global ürün stratejisinin yönetimini de ekleyerek devam edecek.  Bu gelişmeyle birlikte Güzer, PayU’nun 4 kıtadaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak global ve lokal ürün stratejilerinin belirlenmesinin sorumluluğunu üstlendi. 

PayU Türkiye, başarılı performansıyla globalde de dikkatleri üzerine çekiyor. PayU, Global Ürün Stratejisi Başkanlığı görevini PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer’e emanet etti. Bu gelişme dâhilinde Güzer; PayU’nun EMEA ve LATAM (Latin Amerika) bölgelerindeki hedeflerine ulaşmasını ve pazar payını artırmasını sağlayacak global ve lokal ürün stratejilerinin belirlenmesinin yanı sıra artan rekabet ortamında lokal ödeme araçları ve farklı partilerle işbirliklerinin dengeli bir yapıya kavuşturulması ile lokalde başarı gösteren ürünlerin globale yayılmasının sağlanması gibi görevlerin sorumluluğunu üstlendi.

Emre Güzer kimdir?

1980 yılında İstanbul’da doğan Y. Emre GÜZER, çalışma hayatına 2001’de Pamukbank’ta başladı. Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisans yapan Güzer, 2002 ve 2004 yılları arasında Assist Line A.Ş.’de Boyner Back-Up kartın doğuş sürecinde yer aldı. 2004’te Garanti Bankası bünyesinde profesyonel anlamda e-ticaretle tanışan Güzer, sonrasında Hedef Alliance Holding’te B2B platformu ve CRM altyapılarının kurulumu ve müşteri ile temas noktalarının iyileştirilmesi ile ilgili çalışmaları yürüttü. 2007 yılında katıldığı Teknoloji Holding bünyesinde dünyada satın alma fonksiyonunu kendi üzerinde barındırabilen “ilk ve tek” fiyat karşılaştırma sitesi projesinin “İş Geliştirme” tarafında yer aldı. Bu zaman zarfında yapay sinir ağları ile ürün/kategori eşleştirilebilmesi amacı ile TÜBİTAK ve TTGV’nin desteklediği “E-ticarette yapay zekaya dayalı güvenli veri tabanı entegrasyonu” projesinde aktif rol aldı.

2011 Eylül itibarıyla PayU Türkiye CEO’su olarak atanan Güzer, Eylül 2015’te kurucuları arasında yer aldığı Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin (ÖDED) yönetim kurulunda hâlen görev yapıyor. Güzer aynı zamanda Ekim 2016’dan bu yana TOBB E-Ticaret Meclisi’nin yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER