Özden Karakışla’dan “Kadın Dilinden Masallar”

Zamanı ve yazarı bilinmeyen, farklı dil ve kültürlerin harmanladığı masallardan oluşan “Kadın Dilinden Masallar” performansı, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 19:00’da İstanbul Ortaköy’de yer alan Cep Sahne Kırmızı Salon’da seyirciyle buluşacak. Özden Karakışla tarafından anlatılan ve seyirciyle yer yer interaktif biçimde sergilenen “Kadın Dilinden Masallar” performansı, günümüzde insana dair çıkmazları, özlemleri, korkuları, kaybedilmiş duyguları, masallardaki hikâyelerle seyirciye anlatmayı hedefliyor.

Gündelik hayatın hiç sıradan olmadığını, aslında en etkili hikâyeler, anlarla dolu olduğunu ve en önemlisi bunların farkında olarak yaşanması gerektiğini vurgulayan Özden Karakışla, “Masallar aslında bahane. Bazen masallardaki en sade, en naif, en gerçeküstü hikâye, bizi tetikler, unuttuğumuz duygularla, kendimizle yeniden buluşmamıza yardımcı olabilir” diyor.

Özden Dilek Karakışla kimdir?

Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Newyork State Binghamton Üniversitesi’nde Pazarlama eğitimi alan Özden Karakışla, lise ve üniversite yıllarında okul tiyatro kulüplerinde çeşitli oyunlarda rol almış, Ali Poyrazoğlu ve Ferhan Şensoy atölyelerinde oyunculuk eğitimi görmüştür. Uzun yıllar reklamcılık ve iletişim danışmanlığı sektöründe yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Sadri Alışık Akademi’de temel oyunculuk sertifika programını tamamlamak üzere olan Özden Karakışla, halen özel bir kurumda üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır.

İLGİLİ HABERLER