Ogilvy PR İstanbul’a yeni genel müdür

Emine Çubukçu’nun geçen Ağustos ayında Ogilvy & Mather Türkiye Ülke Başkanı olmasının ardından Ogilvy PR İstanbul Genel Müdürlüğü görevine Ayşegül Ögelman atandı.

Ogilvy PR İstanbul Genel Müdürlüğü görevini 8 yıl sürdürdükten sonra geçen Ağustos ayında Ogilvy & Mather (O&M) Türkiye Ülke Başkanı olarak atanan Emine Çubukçu’nun ardından bayrağı Ayşegül Ögelman devraldı.

Ogilvy PR İstanbul Genel Müdürlüğü görevini devralmadan önce Türk Telekom Grup Marka ve Reklam Yönetimi Direktörü olan Ayşegül Ögelman, öncesinde ise Akbank’ın Pazarlama İletişimi Müdürlüğü görevini 5 yıl süresince yürüttü. Ögelman, stratejik marka yönetiminde uzmanlaştığı meslek hayatında masanın diğer tarafında farklı ajanslarda çeşitli sektörlerden yerel ve global pek çok markaya danışmanlık verdi, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüllere layık görüldü.

Yaklaşık 25 yıl önce kariyerine Moran – Ogilvy & Mather’da başlayan ve 2010 yılında yine Ogilvy & Mather’da Stratejik Planlama Bölüm Başkanlığı yapan Ayşegül Ögelman’ın göreve gelmesini “yuvaya dönüş” olarak niteleyen Ogilvy & Mather Türkiye Ülke Başkanı Emine Çubukçu, “İletişim sektöründe disiplinler arası sınırların belirsizleştiği günümüzde Ayşegül Ögelman’ın, zengin deneyimi ve birikimi sayesinde iş ortaklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini aşan çalışmalar gerçekleştireceğine inanıyorum” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden çift anadal programı ile mezun olan Ayşegül Ögelman, evli ve bir çocuk annesi.

İLGİLİ HABERLER