Öfke büyüyor! Hollywood’da itibar krizi

Sosyal medyanın gücü ile hızla kaybolan itibar, yerini linç kampanyalarına bırakıyor!

Aon tarafından iki yılda bir gerçekleştirilen Global Risk Yönetimi Anketine göre 2017 yılında itibar riskleri ilk sırada yer aldı. Bu günlerde Hollywood’da yaşananlar, araştırmanın sonuçlarını doğrular nitelikte.

Hollywood aylardır taciz skandallarının ve gelen tepkilerin doğurduğu sonuçlarla hızla itibar kaybediyor. Tacizcilerin ifşası, açılan #metoo hashtag’iyle yapılan itiraflarda, her gün yeni bir taciz kurbanının ortaya çıkması, oluşan öfkeyi çığ gibi büyüttü.

Hollywood

Sessiz kalanlar hedef gösteriliyor

İtibar krizinde sosyal medya, hemen hemen aklınıza gelebilecek her konuda aktif rol oynar. En tehlikeli yanı ise hedef göstererek, linç kampanyalarının oluşmasına zemin hazırlamasıdır. Tam da bu sebeple Hollywood’un bazı prestijli isimleri bu olaylarla anılmadıkları halde yaşananlara dahil edildiler. Hedef gösterilen son isim ise Meryl Streep oldu.

Hollywood’un en çok sevilen ve en çok saygı duyulan aktristi olan Meryl Streep, bir sürü kadın tarafından taciz ve tecavüzle suçlanan ABD’li ünlü yapımcı Harvey Weinstein ile uzun yıllar çalıştı. Weinstein’i tanıyan biri olarak yaşananlara sessiz kalması Streep’in günah keçisi ilan edilmesine sebep oldu. Açıklama yapmak zorunda kalan Streep; “Çalıştığım dönemlerde bu olaylardan haberim yoktu.” dedi.

Untitled design (29)

Herkesin bildiği sır

“Hollywood’da herkesin bildiği sır” şeklinde yayılmaya devam eden skandal olaylar zincirinde, Matt Damon ve Ben Affleck gibi erkek oyuncular da sessiz kaldıkları için suça ortak olmakla itham edilmişlerdi. Meryl Streep hiç şüphesiz son isim olmayacak. Hollywood’da bazı sokaklardaki reklam panolarına konan afişler, linç kampanyasının boyutlarını ve sosyal medyanın algı yönetimindeki gücünü gözler önüne seriyor.

meryl

 

 

 

İLGİLİ HABERLER