Nike ilk tesettür mayosunu şubatta piyasaya sürüyor

Nike suda giymeye uygun başörtüsünü de içeren ilk muhafazakar mayo koleksiyonunu piyasaya sürdü. Victory Swim koleksiyonu 1 Şubat 2020’de satışa sunulacak.

Markaya göre vücutlarını tam olarak kaplamayan mevcut seçeneklerin spordan zevk almalarına engel teşkil ettiğini belirten yüzücüler, koleksiyona ilham oldu. Halihazırdaki ürünlerin ya vücudu örtmekten ya da işlevsellikten yoksun olduğunu belirten Nike, “Sporcuların bol dökümlü giysilerle bunalmalarına neden oluyordu. Kendi rekorlarını kırmaya çabalamak yerine ağır kıyafetlerle mücadele etmek zorunda kalıyorlardı. Ya da başörtüsü ve örtülerinin yerinde durup durmayacağından endişeleniyorlardı” açıklamasında bulundu.

Nike’ın ürettiği yeni koleksiyon yüzme tuniği, yüzme taytı ve başörtüden oluşan, vücudu tamamen kapatan mayodan oluşuyor. Çözgülü örme kumaştan yapılan bu parçaların hepsi hafif ve çabuk kuruma özelliğine sahip. Koleksiyon ayrıca, baştan ayağa kadar 40+ derece ultraviyole güneş ışığından koruma sağlıyor ve mayoyla tuniğin içinde de gözenekli spor sutyen bulunuyor. Nike’a göre tesettürde, su altında hareket halindeyken saçları yerinde tutan entegre ve fileli bir göz de yer alıyor. Nike Victory Yüzme Koleksiyonu, şubattan itibaren internetten ve Nike’ın Londra’daki mağazalarından satın alınabilecek.

Kaynak: Independent

İLGİLİ HABERLER