Netflix “Abum Rabum”u dizi yapıyor

Netflix, İskender Pala’nın yeni kitabı “Abum Rabum”u dizi yapıyor. Ünlü yazar Prof. Dr.İskender Pala Milliyet gazetesinden Buket Aydın’a verdiği söyleşide Netflix’in yeni kitabı “Abum Rabum”u dizi uyarlamasını çekeceğini söyledi.

İşte İskender Pala’nın Buket Aydın’a verdiği söyleşiden o bölüm:

Yeni kitabınız “Abum Rabum”u okurken aklıma Dan Brown ve kitapları geldi. Sizin kitabınız da sanki Müslüman dünyasının polisiyesi gibi, biraz daha mistik hatta.

Aslında bu kitap bir CIA, MOSSAD ve MİT hikayesi olduğunu görüyorsunuz. Bunlar birbiriyle mücadele ettiğinde burada kazanan MİT oluyor. Sizin söylediğiniz bu bakımdan Müslüman aleminin polisiyesi ya da DanBrown’ı gibi olabilir. Eğer öyle düşünürsek bu kitap bütün onların hepsine bir cevap gibi olabilir. Bunu da inkar etmem, lakin bu maksatla yazmadım.  Netflix bunu 5 bölümlük bir dizi yapmak üzere. Bakalım hayırlısı olsun.

Türkler mi oynayacak, kim oynayacak onu biliyor musunuz?

Onu bilmiyorum, uluslararası bir gösterim ağında yer alacağına göre illaki Tom Cruise oynatmak gerekmeyebilir. Kendi sanatçınızla da bunu yapabilirler. Ben kitabıma güveniyorum. İzlenir, izlenecektir.

Devamı gelecek mi?

Ben kitabın sonunu açık bıraktım. Hikaye bitti ama ondan sonraki sezonlar için her şey hazır. Çünkü bu kavga hiç bitmez. Dünyanın hiçbir yerinde dinler savaşı bitmez, petrol savaşı bitmez, ticaret yollarının kimin elinde olacağı tartışmaları hiç bitmez.

İLGİLİ HABERLER