Nestle Türkiye’de bayrak değişimi!

Nestlè Türkiye’nin yeni CEO’su, Nestlè’nin Güney Amerika Pazarı’nda Arjantin, Uruguay ve Paraguay Bölgeleri’nin Yönetiminden Sorumlu Başkanı Felix Felix Allemann oldu. 

Allemann, Nestlé Türkiye’nin başına geçmeden önce, İsviçre ve çeşitli Güney Amerika ülkelerinde yönetici konumunda bulunuyordu. İsviçre’nin Zürich kentinde 1958 yılında doğan Felix Allemann, ilk ve orta eğitimini kendi ülkesinde tamamladı. İlk iş deneyimine USB Bank’te başlayan Allemann, Zürich Üniversitesi İşletme Yönetimi (HWV) okudu. Mezuniyetinin ardından 3 yıl boyunca Unilever’de ürün müdürü olarak görev yapan Allemann, İsviçre’nin Lausanne kentinde bulunan işletme yönetimi geliştirme enstitüsü (IMD) üst düzey yönetici geliştirme programını tamamladı. 1987 yılında Nestlè’ye katılan Allemann kariyerine Nestlè’nin Vevey’deki merkezinde pazarlama ve satış departmanında devam etti. Bir süre sonra Brezilya ve Şili bölgelerinde yönetici pozisyonunda görev yapmaya başlayan Felix Allemann, 12 yıl boyunca Güney Amerika Bölgesi’nde bulundu. 1999 yılında, operasyon müdürü olarak İsviçre’ye dönen Allemann, Vevey’deki merkezde Kuzey ve Güney Amerika Bölgesi’nden (AMS) sorumlu yönetici olarak çalıştı. 2000 yılında küresel iş mükemmeliyeti programının liderlik takımına satış ve pazarlama uygulamaları ile süreç geliştirmeden sorumlu yönetici olarak katıldı. Ardından Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki Globe Center AMS organizasyonunun oluşumu ve yöneticiliği ile ilgili görevlendirildi.

Son olarak;  2005 yılında Nestlé Venezuela’nın Başkan ve CEO’su olarak atanan Felix Allemann yaklaşık 6 yıl sonra Paraguay ve Uruguay bölge sorumluluğunu da alarak aynı pozisyonla Arjantin’e transfer oldu. 2012 yılından bu yana Nestlé Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Reinhold Jakobi ise Nestlé’nin, Çin Bölgesi’nde Nestlé Büyük Çin Bölgesi Gıda ve İçecekler birimini yönetmek üzere genel müdür olarak atandı. 

İLGİLİ HABERLER