Nestle Türkiye’de atama

Kariyerine 16 yıl önce Nestlé’de başlayan ve birçok farklı görevde bulunan, son dört yıldır Asya Okyanusya Afrika bölgesi Nestlé Waters Yönetim ve Teknoloji Birimi İK Müdürlüğü görevini yürüten Nilüfer Demirkol, Nestlé Türkiye İK Direktörlüğü görevine atandı.

Lisans eğitimini 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden aldığı diplomayla tamamlayan Demirkol, kariyerine 2000 yılında Nestlé Türkiye’de İnsan Kaynakları Geliştirme Uzmanı olarak başladı. Dört yıl boyunca bu görevi sürdüren Demirkol, ardından yine aynı departmanda iki yıl boyunca İşe Alım Müdürü olarak çalıştı.

2007 yılında Nestlé Türkiye’de İnsan Kaynakları Geliştirme Müdürü olarak atanan Nilüfer Demirkol, üç yıl boyunca bu görevi başarıyla sürdürdü ve 2010 yılında Nestlé Türkiye Destek Hizmetler ve Kahvaltılık Gevrekler’den sorumlu İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne terfi etti. İki yıl boyunca bu görevde yer alan Demirkol, Ocak 2012’de Asya Okyanusya Afrika Bölgesi Nestlé Waters Yönetim ve Teknoloji Birimi’nin İnsan Kaynakları Müdürü olarak Dubai merkezli olarak görev yapmaya başladı. Nilüfer Demirkol dört yıl süren bu görevinin yanı sıra, Nestlé Waters Asya Okyanusya Afrika Bölgesi‘nde “cinsiyet dengesi” konularından sorumlu olarak 15 farklı ülkenin Cinsiyet Dengesi ve Farklılık konularının geliştirilmesine yönelik bir dizi çalışmayı hayata geçirdi.

Son olarak Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine atanan Nilüfer Demirkol, evli ve iki çocuk annesidir.

İLGİLİ HABERLER