Nesfit’ten meme sağlığı için “Kontrol Sende” çağrısı…

Nestlé Nesfit, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ile iş birliği yaparak bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Nesfit’in, “Kontrol Sende” kampanyası kapsamında ürettiği pembe kurdeleye destek paketlerinin satışından Memeder’e yapacağı bağış, 10 bin kadına ulaşacak. Tüketiciler satın alacakları her paketle bir kadının daha meme sağlığı konusunda bilinçlenmesine destek olacaklar.

Konu meme sağlığı olduğunda ufak dokunuşlarla büyük değişimler sağlamak mümkün. Kadınların kendi kendini düzenli kontrol etmesi ve yılda bir kez doktor kontrolü, meme sağlığı konusunda bilinçlenmeleri adına önemli bir değişim yaratıyor. Nesfit, “kontrol sende” diyerek seslendiği kadınlara, kendi kendilerine kontrollerini yapabileceklerini ve erken teşhise imkan tanıyan bu kontrolün ileride ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında hayat kurtaracak kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Her Nesfit paketiyle bir kadın daha meme sağlığı konusunda bilinçleniyor!
Kadınları güzel düşünmeye, güzel hareket etmeye ve güzel beslenmeye davet eden Nesfit, dünyada 8 Türkiye’de ise 4 yıldır meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için çalışmalar yürütüyor. Nesfit, bu yıl “Kontrol Sende” kampanyasıyla birlikte satışa sunduğu pembe kurdeleye destek paketleriyle tüketiciler adına Memeder’e bağış yapıyor. Pembe kurdeleye destek paketlerinden elde edilecek gelirle Nesfit, Memeder’in meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında, 10 bin kadına; erken tanı ve tedavi şansı verecek.

Türkiye’de her 9 kadından biri meme kanseri!
Kendini kadın sağlığına adamış olan Memeder’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen; Türkiye’de kanserle mücadele eden her 4 kadından birinin meme kanseri olduğuna ve hastalığın sıklığının son 20 yılda 2 kattan fazla artış gösterdiğine dikkat çekiyor. Özmen, buna karşın meme kanserinde erken tanı ve etkin tedavi ile başarılı olma şansının yüzde 100’e ulaştığının altını çiziyor. Prof. Dr. Vahit Özmen, günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarıyla erken teşhis imkanının arttığını, bu yıl 10. yılında olan Memeder’in de kurulduğu günden itibaren, kadınlara, meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında etkin rol aldığını belirtiyor. Özmen ayrıca, bu yıl “Kamuya yararlı Dernek Statüsü” kazanan Memeder’in bugüne kadar yüzlerce kadına erken teşhis meme kanseri tanısıyla sağ kalım şansının artırılmasında önemli bir katkısı olduğunu da ifade ediyor.

Bu nedenle Nesfit, kadınlarda meme sağlığı konusunda davranış değişikliği yaratmak amacıyla Memeder ile her yıl daha fazla kadına ulaşmak için çalışmalarına devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER