NESCAFÉ Xpress ile Trampa Periscope’da

Yarışmacıların tüm ihtiyaçlarını Nescafé Xpress’leri takas ederek karşıladığı yol macerası “Nescafé Xpress ile Trampa”nın kazananı Asya Kerküklü, Afrika’da safariye gitme hayalini gerçekleştirme şansı yakaladı. Yarışma, gençler tarafından yakın takibe alındı. Bir Periscope yayınında ulaşılan 194 bin tekil izleyici sayısı ile etkinlik Türkiye’nin en çok izlenen marka içeriklerinden biri oldu.

“Nescafé Xpress ile Trampa” yol macerası, Antalya’dan başlayıp İstanbul’a uzanan 21 günlük yolculuğun ardından sona erdi. Macera bu yıl, sevilen radyo programcısı Geveze’nin yönetiminde, eski Survivor yarışmacısı Begüm Yücetan ve Vine fenomeni Salih Zafer Kunt’un liderliğinde kızlar erkekler yarışması olarak gerçekleştirildi. Ekipler tüm ihtiyaçlarını tek değerli takas (trampa) araçları olan bir kamyon dolusu buz gibi Nescafé Xpress ile karşıladı. Zorlu maceranın kazananı kızlar takımından Asya Kerküklü oldu. Asya Kerküklü, Nescafé Xpress ile Afrika’da safariye gitme hayalini gerçekleştirme fırsatı yakaladı.
Sosyal medyada Trampa rüzgarı

Macerayı canlı olarak izlemenin keyfini sürmek isteyen gençler yarışmayı yakın takibe aldı. 24 Ağustos’ta yapılan Periscope yayınında 194 bin 53 tekil izleyiciye ulaşıldı. Tüm dünyada sponsorlu periscope yayınına hak tanınan 6 yaratıcı kampanyadan biri olan “Nescafé Xpress ile Trampa” kapsamında 250 bin 771 video izlemesi ile Türkiye’de en yüksek izleyiciye sahip marka içeriklerinden birine imza atıldı. “Nescafé Xpress ile Trampa” yol macerası süresince markanın sosyal medya hesapları üzerinden video izlenme sayısı ise 15 milyonu aştı.
4 bin km yol, 7 bin ürün trampası

Yarışma boyunca 4 bin kilometrenin üzerinde yol kateden ekipler, 21 günlük yolculukta 7 bini aşkın Nescafé Xpress’i “trampaladı”. Yol boyunca verilen eğlenceli görevler sayesinde yaşanan kimi zaman komik kimi zaman adrenalin dolu dakikalar gençlerin yoğun ilgisini çekti. Eğlenceli yarışma ile Twitter aracılığıyla erişim sayısı 3,5 milyon olurken, Nescafé Xpress’in Facebook ve Instagram sayfalarından hedef kitlesini oluşturan gençlerin %96,3’ünü oluşturan 17,3 milyon kişiye ulaşıldı.

İLGİLİ HABERLER