MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ EN İYİ YÖNETEN MARKALAR BELLİ OLDU

Marketing Türkiye tarafından 23 Mayıs 2016 Pazartesi, SALT Galata’da düzenlenen Deneyim Tasarımı & Yönetim Konferansı’nın ardından gerçekleştirilen A.L.F.A. Awards ile 25 sektörden 26 markaya ödül verildi.

Marketing Türkiye’nin öncülüğünde düzenlenen Deneyim Tasarımı ve Yönetim Konferansı XCO’da, müşteri deneyimini en iyi yöneten ulusal ve uluslararası markalar ödüllendirildi. 23 Mayıs 2016 Pazartesi SALT Galata’da düzenlenen Deneyim Tasarımı & Yönetim Konferansı’nın hemen ardından, bu yıl ikincisi düzenlenen ve “Müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların” ödüllendirildiği A.L.F.A. (Actionable, Leader, Fast, Ambitious) Awards töreni yapıldı. Sikayetvar.com’da yer alan gerçek şikayetleri baz alan ve araştırma metodolojisi Method Research Company tarafından geliştirilen A.L.F.A. Awards’ta 25 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten markalar ödüllendirildi.

Büyük ödülün sahibi Vestel oldu

Beyaz eşya ve televizyon kategorilerinde ödül alan Vestel, Sikayetvar.com’daki gerçek şikayetleri baz alan ve araştırma metodolojisi Method Research Company tarafından geliştirilen “A.L.F.A. Awards’ta aynı zamanda en yüksek puanı alarak “Büyük Ödül”ün de sahibi oldu.

A.L.F.A. AWARDS’IN JÜRİSİ HALK….

A.L.F.A. Awards’ta markaların Müşteri Deneyim Endeksi baz alınarak 200 puan üzerinden ölçümlenerek ilk 100 puanda şikayet yönetimi belirleniyor. Bu parametreyi İrtibat Hızı (yüzde 10), Şikayet Süreci (yüzde 25), Çözüm Hızı (yüzde 15), Sonuçtan Memnuniyet (yüzde 10) ve Teşekkür Oranı (yüzde 40) oluşturuyor. İkinci parametrede ise şikayeti yönettikten sonra müşteri algısının ne kadar değiştiği ölçümleniyor. Burada Memnuniyet (yüzde 30), Bağlılık (yüzde 40) ve Tavsiye Etme (yüzde 30) kriterleri değerlendirmeye alınıyor. Ardından bu iki parametrenin ortalaması alınarak markaların A.L.F.A. Awards’taki puanı ortaya konuyor. Gerçek şikayet ve bu şikayetlerin yönetim süreçlerini kapsayan A.L.F.A. Awards bu alanda jürisi halk olan ilk ve tek yarışma olma özelliği taşıyor…

Ödüllerin dağıtıldığı kategoriler ve ödül alan firmalar şöyle:

Atıştırmalık: Torku

Akaryakıt: Shell

Ayakkabı: Deichmann

Bankacılık: TEB

Beyaz Eşya: Vestel

Departman Mağazacılık: YKM&BOYNER

Dijital Platform: Teledünya

İçecek: Erikli Su

Elementer Sigorta: Aksigorta

Hayat Emeklilik: Garanti Emeklilik

Giyim: LCW

Hava Ulaşım: Sunexpress Havayolları

Isı Sistemleri – Kombi: Baymak

İletişim: Turkcell

İnternet Servis Sağlayıcılar: TurkNet

Kargo: Sürat Kargo

Katılım Bankacılığı: Türkiye Finans ve Albaraka Türk

Mobilya: Mudo Concept

Online Ticaret: Hizlial.com,

Otomotiv Üst Segment: BMW

Otomotiv: Renault

Tekno Market: Gold Teknoloji

Ulusal Zincir Market: Carrefour SA

Discount Marketler: Şok

Televizyon:  Vestel

A.L.F.A. Awards Foto Galeri… 

 

İLGİLİ HABERLER