Multi Turkey yeni yönetim kurulunu açıkladı

Multi Turkey, bugün yeni yönetim kurulunu açıkladı. Yeni yönetim yapısına göre Kemal Kaya, Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi. Daha önce Yapı Kredi Bankası CEO’su olarak görev yapan Kaya, halen Multi Corporation’ın bağlı olduğu Blackstone’un yatırım faaliyetlerinin baş danışmanlığını yürütüyor.

Kaya’nın yönetim kurulu başkanlığını devraldığı Jonathan Lurie, Blackstone bünyesinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup Multi Corporation yönetim kurulunda yer almaya da devam edecek.

Multi Turkey Genel Müdürü olarak atanan Patrick van Dooyeweert, varlık yönetimi, sermaye planlama, geliştirme, kiralama ve insan kaynakları faaliyetlerini üstlenecek. Van Dooyeweert, daha önce Qubicon’da yönetici ortak, ondan önce de Redevco Turkey Genel Müdürü olarak görev aldı.

Yeni yapılanmaya göre Michiel Wolters Multi Turkey Finans Direktörü olarak atandı. Multi’ye gelmeden önce Hertel bünyesinde çalışan Wolters, son olarak Orta Doğu bölgesinden sorumlu Finans Direktörlüğü görevini üstlendi. Wolters’ın görevi devraldığı Steven Poelman ise Multi Corporation finanstan sorumlu İcra Kurulu Yöneticisi olarak Amsterdam’da görevlendirildi.

İLGİLİ HABERLER