Mostphotos’tan Türkiye’ye yatırım

İsveç’in en büyük dijital imaj bankası artık Türkiye’de. Uluslararası yatırım ağının ilk noktası olarak Türkiye’yi seçen Mostphotos, tüm hizmetlerini Türkçe web sitesinde kullanıcılarına sunuyor. Yüklenen lokal ve uluslararası görsellere ulaşmak isteyenlere anında ulaşım hizmeti veren dijital imaj bankası, çektiği fotoğrafları veya hazırladığı ilüstrasyonları satmak isteyenlere de kolay hizmet sunuyor.

Ücretsiz üyelik yapılabilen, editoryal filtrelemeye takılmadan, görselleri anında satışa sunma veya satın alma imkanı tanıyan Mostphotos, İsveç’ten sonra ilk olarak Türkiye pazarına açılıyor. Kullanıcılar, dünyanın herhangi bir yerinden, şehirden, sokaktan, partiden, havadan, karadan, denizden, plajdan, binadan, parktan, mekandan ünlü isimlerin görsellerinden pek çok imajı satabiliyor.

Görsel çeşitliliği artıyor

Mostphotos’a fotoğraf, illüstrasyon ve vektörel (çizim programlarında üzerinde oynanabilen) görseller ekleyen kullanıcılar profillerini diledikleri gibi organize edip sergileyebiliyor, ileride satın almak isteyebilecekleri, beğendikleri görselleri, farklı fotoğrafçıların fotoğrafları, farklı temaları toplayarak hesaplarında kendi koleksiyonlarını oluşturabiliyor.

Aynı zamanda dijital imaj bankasında sanatçılar, kendi web sitesini yapmasına gerek kalmadan Mostphotos’da kendi portfolyolarını oluşturup başkalarıyla paylaşabiliyor. Kullanıcı ister profesyonel ve ünlü bir fotoğrafçı olsun, ister bir amatör, her koşulda satılan görsel için yüzde 50 komisyon eser sahibinin oluyor. Görsel başına düşen değer ise satın alan kullanıcının seçtiği pakete göre değişkenlik gösteriyor. Filtrelemeye takılmaması sebebiyle de görsel ihtiyacı olan kişiler alışılagelmiş grafik çizimler ve birbirine benzeyen görsellerden daha fazlasını bulma şansı yakalıyor.

Mostphotos CEO’su Victor Sundén, “Uluslararası kullanıcılarımızı artırmak için ilk olarak Türkiye’ye açılma kararı aldık” dedi. Mostphotos Türkiye Ortağı Ceyhun Cingi ise Türkiye’nin kısa zaman içerisinde Mostphotos için önemli bir pazar niteliği taşıyacağını belirtti.

Stok imaj siteleri arasında en hızlı büyüyen Mostphotos, önümüzdeki 24 ay içerisinde görsel arşiv sayısı ile dünyanın en büyük stok imaj sitesi olmayı hedefliyor. 

İLGİLİ HABERLER