Mobil yol arkadaşı uygulaması BlaBlaCar, dünya çapında büyüyor!

 

Şehirler arası yolculuk paylaşım platform BlaBlaCar, dünyanın farklı ülkelerinde büyümeye devam ediyor.

Uygulama üzerinden bulunduğunuz ve gideceğiniz yeri seçerek aynı güzergahta yolculuk yapan ve arabasında boş yer olan diğer kullanıcılarla irtibata geçip, araba sahibinin belirlediği fiyatta yolculuk yapmaya yarayan BlaBlaCar, özellikle gençler ve öğrenciler tarafından çok tercih ediliyor.

BlaBlaCar, Jizdomat’ı satın alarak Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarına girdi. Jizdomat satın alınması BlaBlaCar’ın Avrupa’da altıncı globalde yedinci satın alması.

Bu satın almayla beraber, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da da Android ve iPhone uygulamalarını indirmek, aynı zamanda web üzerinden blablacar.cz ve sk.blablacar.com  adresleri ile hesaplı ve eğlenceli yolculuk paylaşımı yapılabilecek.

Her iki ülkede de arabayla yolculuk yapmak oldukça maliyetli ve 1 galon benzin (~3,8 litre) Çek Cumhuriyeti’nde günlük ortalama gelirin yaklaşık %12’sine, Slovakya’da ise %13’üne denk geliyor.

Bunun yanı sıra her iki ülkede de sürekli online bağlantıda olan genç bir nüfus mevcut. Çek Cumhuriyeti’nde sosyal medya penetrasyonu %75 iken Slovakya’da bu oran %55.

5 yıllık süre içerisinde şirketin oluşturduğu güçlü sürücü ve yolcu topluluğu artık yolculuklarını Prag’dan Berlin’e 11€ ve Bratislava’dan Krakow’a 15€ gibi uygun fiyatlara kesintisiz olarak yapabilecek.

BlaBlaCar kurucu ortağı ve COO’su Nicolas Brusson BlaBlaCar’ın Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’ya açılması ile ilgili şunları söyledi: “Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarına girerek, Avrupa’da sınırları ortadan kaldırarak şehirler arası yolculuk paylaşımı imkanı sağladığımız için çok mutluyuz. Jizdomat’ın bugüne kadar sergilediği başarıya daha fazlasını katarak, insanların seyahat ettiği her yerde yolculuk paylaşımını yaygın hale getirmek için her iki pazardaki güvenilir yolculuk paylaşım topluluklarını büyütmeye devam edeceğiz.”

 

 

İLGİLİ HABERLER