Milli Dayanışma Kampanyası’nda “Ben de Varım” diyen markalar…

Koronavirüs salgını nedeniyle “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” bağış kampanyasını geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başlatmıştı. Erdoğan kamuoyuna, iş dünyasına ve siyasetçilere çağrıda bulunarak kampanyayı desteklemesini istemişti. Markalardan yanıt gecikmedi. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek veren markaları sizin için derledik.

OPET

OPET, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 3 milyon TL tutarındaki bağışla katkı sağlıyor.

Turkcell

Marka “Turkcell Türkiye’siz, Türkiye de Turkcell’siz olmaz. Bugün yine “Bizsiz Olmaz” diyoruz. Cumhurbaşkanımız himayesinde #BizBizeYeterizTürkiyem sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 20 milyon TL katkıda bulunuyoruz. Turkcell olarak bu süreçte bayilerimizi, yüklenicilerimizi, çözüm ortaklarımızı ayakta tutmayı ve istihdama katkı sağlamayı da bir sorumluluk olarak görüyoruz.” diyerek kampanyayı desteklediğini duyurdu.

Doğan Grubu

Doğan Grubu, Milli Dayanışma Kampanyası’na; Doğan Holding adına 5 milyon TL, Aydın Doğan Vakfı adına Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 500 bin TL ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 500 bin TL, Hepsiburada adına T.C. Sağlık Bakanlığı’na 1,5 milyon TL değerinde 500 bin adet cerrahi maske ve 500 bin adet muayene eldiveni, Nesine.com adına 1,5 milyon TL olmak üzere toplam 9 milyon TL bağışla destek veriyor.

Mapa İnşaat

Mapa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal: “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs (COVID – 19) salgınıyla mücadele kapsamında, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” milli dayanışma kampanyasına MAPA İnşaat olarak 10 milyon TL bağışlayarak destek veriyoruz. Bu zor dönemi birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza inanıyoruz.” açıklamasında bulunarak kampanyayı desteklediklerini duyurdu.

Doğuş Çay

Doğuş Çay, Koronavirüs’e karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu “Milli Dayanışma Kampanyası” kapsamında 1 milyon TL bağışta bulundu.

Halkbank

Halkbank da “Biz Bize Yeteriz” diyerek, Milli Dayanışma Kampanyası’na 56 milyon TL destek verdiğini açıkladı. Halkbank Finans Grubu bünyesinde görev yapan her çalışanı için net bir asgari ücret düzeyinde bağış gerçekleştirdi.

Kuveyt Türk Finans Grubu

Kuveyt Türk Finans Grubu, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ilgili alınan tedbirlerden dolayı olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine destek olunmak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek verdi. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde yürütülen kampanyaya 20 milyon TL bağışladı. Kuveyt Türk Finans Grubu, çalışanlarına ve müşterilerine de Milli Dayanışma Kampanyasına destek olma çağrısında bulundu.

Türk Telekom

Türk Telekom, salgından mağdur olan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı öncülüğünde başlatılan Millî Dayanışma Kampanyası’na, tüm çalışanları adına toplamda 40 milyon TL’yi aşkın bağışla katılıyor.

Trendyol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından Trendyol yazılı açıklamada bulunarak şunları dedi: “Trendyol ailesi olarak bize önemli sorumluluklar düşüyor, ülkemize ve ekosistemimize pozitif etki yaratmak için tüm kalbimizle ve gücümüzle çalışıyoruz. 7/24 her türlü fedakarlığı gösteren kahramanlarımız, sağlık çalışanlarımıza destek olmak adına, Sağlık Bakanlığımıza 5 milyon TL değerinde malzeme ve ekipman bağışı yaptık. Cumhurbaşkanımızın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na da katılıyor ve kampanyaya 1 milyon TL bağış yapıyoruz.”

Ziraat Finans Grubu

Ziraat Finans Grubu kampanyayı destekledikleri şu sözlerle duyurdu: “Devletimizin koronavirüs ile mücadele sürecinde sağlık politikaları ve ekonomik yardımlarına destek olabilmek amacıyla Milli Dayanışma Kampanyası’na her bir çalışanımız adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere toplam 62 milyon 300 bin lira bağışta bulunuyoruz.”

Vakıfbank

Marka Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında 50 milyon TL destekte bulunduğunu açıkladı.

Koç Holding

Milli Dayanışma Kampanyası’na Yapı Kredi, Tüpraş, Opet ve Aygaz’ın desteğiyle toplam 20 milyon lira ile katkı sağladıklarını bildirdi.

TİSK

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 20 milyon lira destek vereceklerini bildirdi.

Yapı Kredi

Marka, küresel çapta tüm yaşamı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı Devlet Hastaneleri’nin ihtiyaçlarının desteklenmesinde kullanılmak üzere 10 milyon TL’lik kaynak ayırdı.

Albaraka Türk

Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon liralık destekte bulunduğunu açıkladı. Ayrıca banka çalışanları Albaraka İyilik Kulübü aracılığıyla da 100 bin liraya yakın bir bağışta bulundu.

Tosyalı Holding

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı; “Bu kampanyaya 5 milyon lira bağışla destekte bulunuyoruz” dedi.

BMC Otomotiv

BMC Otomotiv,”Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon liralık destek vereceğini duyurdu.

Şölen

Şölen İcra Kurulu Başkanı Elif Çoban, Koronavirüs’e karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu “Milli Dayanışma Kampanyası” kapsamında 1 milyon TL bağışta bulunduklarını açıkladı.

Aydem Enerji

Marka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem’’ kampanyasına 3 milyon lira bağış yaptı.

Yataş

Yataş Grup, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL ile destek verdi. Böyle olağanüstü bir süreçte herkesin elinden geleni yapması gerektiğini söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, “Biz çok güçlü bir milletiz, bu güç el ele, yürek yüreğe verince daha da büyüyor. Yataş Grup olarak çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diyerek Milli Dayanışma Kampanyası’na destek olmaya çalıştık. Bu sürecin en kısa sürede son bulmasını diliyor, başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu ülke için çalışmaya devam eden herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Limak Holding

Limak Holding, Vefa kolileri için 7 milyon lira, Milli Dayanışma Kampanyası için de 4 milyon lira olmak üzere 11 milyon lira bağışta bulundu.

İTO

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon TL katkı sunacaklarını duyurdu.

TİM

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na, TİM ailesi olarak 15 milyon TL katkı sunacaklarını duyurdu.

TOBB

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkan Erdoğan’ın 7 maaşını vererek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na destek vereceklerini açıkladı..

İLGİLİ HABERLER