Türkiye, Lürzer’s Archive dergisinin yeni sayısına damga vuruyor

Gelmiş geçmiş en iyi reklam işlerinin yayınlandığı Lürzer’s Archive dergisi Türk reklam sektörüne bu sayısında övgüyle yer açıyor ve Türkiye’den 11 kreatif çalışmaya yer veriyor. Ayrıca Türkiye, Lürzer’s Archive dergisinin son sayısında en çok işi yer alan üç ülke arasında girmeyi başarıyor. 

1984 yılında kurulan ve “Reklamcılığın kutsal kitabı” olarak anılan Lürzer’s Archive Genel Yayın Yönetmeni Michael Weinzettl hem Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen ile karşılaşmalarını hem de Türk reklam sektörünün başarısını baş yazısında şu sözlerle anlattı:

“İlk defa Amsterdam’da tanıştığım Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen de benim gibi Epica Awards’un kıdemli jüri üyelerinden. Aynı zamanda da Marketing Türkiye olarak Epica’nın da Türkiye temsilcilisi. Kendisi Türkiye’deki reklam sektörününde yorulmak bilmeyen şampiyonu olduğu gibi Lürzer’s Archive dergimizin de Türkiye’deki temsilciliğini üstleniyor.

Önceden DDB İstanbul Ajans Başkanı ve şimdilerde kendi ajansı Karpat’ı kuran Karpat Polat’ın da Türkiye’deki kreatif reklamcılığı zirveye çıkardığını söyleyebilirim. Lürzer’s Archive dergimizin bu sayısında Türkiye’den öne çıkan 11 eşsiz kampanyaya yer vereceğimizi duyduğunda hem Günseli Özen’in hem de Karpat Polat’ın çok mutlu olacağından eminim.” 

Dergimizin yeni sayısının kapağı için de Y&R İstanbul ve Ogilvy İstanbul’un öne çıkması elbet sürpriz olarak görülmemeli. Yarışı her zaman önde götüren bu iki ajansın Opel ve 3M Post-its için hazırladıkları ilan çalışmaları dergimizin bu sayısının kapağı için oldukça güçlü adayları arasında yer aldı.

Lürzer’s Archive’nin kapağı olmak için yarışan iki kreatif çalışma;

 

postit.01_thumb

Ogilvy İstanbul – Post-it

opel

Y&R İstanbul – Opel

Michael Weinzettl dergisinde yayınlanan kreatif işlerden nostaljik örnekler de verdi;

Reklamveren: Tokai
Ajans: Merkez Ajans, Istanbul
Sanat Yönetmeni: Birsen Delemen
Yönetmen ve Reklam Yazarı: Ali Tara
Yapım Şirketi: Tara Yapımı
Lürzer’s Archive 1992/4. sayı

Reklamveren: Polisan
Reklam Ajansı: Leo Burnett, Istanbul
Sanat Yönetmeni: Yasar Akbar
Reklam Yazarı: Idil Akoglu, Ilkay Yildiz
Yönetmen: Özer Feyzioglu
Yapım Şirketi: Soda
Lürzer’s Archive 2007/1. sayı

Reklamveren: Kanukte
Reklam Ajansı: Publicis Yorum, Istanbul
Sanat Yönetmeni: Adnan Elmasoglu
Reklam Yazarı: Ebru Ataman Firat
Yönetmen: Ozan Aciktan
Lürzer’s Archive 2009/1. sayı

İLGİLİ HABERLER