Meryem Uzerli yeniden Elidor’un yüzü

Haber: Beyza Özel 

Beş yıldır üst üste Türkiye’nin en sevilen saç bakım markası seçilerek uyguladığı iletişim stratejisiyle merakları üzerine çeken Elidor, yılın ilk sürprizini bugün Çırağan Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Elidor, 2015 iletişiminde marka yüzü olarak Meryem Uzerli ile yolculuğuna devam edeceğini duyurdu. Meryem Uzerli’nin konuk olduğu basın toplantısında, ünlü yıldızın rol aldığı reklam filminin ilk gösterimi yapıldı. 

Marka-tüketici ilişkisine yeni soluk

Meryem Uzerli’nin, Berlin’de başlayan ve Türkiye’ye uzanan yolculuğunu anlatan reklam filmi tam anlamıyla marka-tüketici ilişkisine yeni bir soluk getiriyor. Zira Uzerli, tüketiciye “bu sevgi kaldığı yerden devam ediyor” mesajıyla sesleniyor ve kendi özel yaşantısının izlerini bir nevi reklam filmine aktarıyor. Uzerli, reklam filmiyle Elidor’un tüketicileriyle arasındaki ilişkiyi gerçek bir sevgi hikayesine dönüştürüyor. 

Yarısı Türk yarısı Alman aynı Meryem gibi…

Geride bıraktıkları beş yıl içinde her şeye karşın markayla iletişimlerini koparmadıklarını, markanın kendisini hamilelik döneminde bile arayıp sorduğunu düzenlenen basın toplantısında anlatan Uzerli, “Elidor’la sevgimiz karşılıklı, bu sevgi devam ediyor” diyerek sözlerine devam etti.  Filmin gösterimi sırasında duygusal anlar yaşayan Uzerli markayla kurduğu bağı şöyle anlattı: “Bu reklam filminin yarısı Türk, yarısı Alman. Aynı benim gibi… Çekimlere Berlin’de başladık. Yaşadığım yer olduğu için söylemiyorum ama Berlin gerçekten dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Ama filmde de gördüğünüz üzere kalbimin sesini dinlediğimde olmam gereken yerin İstanbul olduğunu biliyorum. Çekimleri Berlin’in ikonik olarak adlandırılacak çok özel yerlerinde gerçekleştirdik. Çok ama çok keyifli bir çalışma oldu. Her ne kadar Berlin’de hava buz gibi de olsa.”

Uzerli ardından sözü devralan Unilever Ev ve Kişisel Bakım Kategorileri’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şükrü Dinçer de Elidor’un IPSOS araştırmasında beş yıl üst üste en sevilen saç bakım markası seçildiğini belirterek, tüketicinin bu ilgisine yalnızca ürünlerle değil, iletişim çalışmalarıyla da karşılık verdiklerini söyledi. Meryem Uzerli ile birlikte yıl boyunca farklı projeleri hayata geçirecek olan Elidor’un, 2015 planında daha birçok farklı sürprizler yer alıyor. 
 

İLGİLİ HABERLER