Media Markt, çiftlere danışmanlık yapacak!

Elektronik market zinciri Media Markt, yeni evlenecek, ev kuracak veya evini yenileyeceklere özel, mağazalarında satış danışmanlık hizmeti başlatıyor. Mayıs sonu itibariyle Media Markt’ın Türkiye’deki 41 mağazasında görev alan  “Yuvakuran” satış danışmanları, beyaz eşya ve küçük ev aletleri ile ilgili olarak ziyaretçilere danışmanlık hizmeti veriyor. “Yuvakuran” danışmanları, müşterilerin ihtiyaçlarından, günlük alışkanlıklarına, yaşam biçim ve alanlarına kadar pek çok kritere göre beyaz eşya seçimlerinde tavsiyelerde bulunacak.

Media – Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan’ın katılımıyla Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nde yapılan basın lansmanında projenin tanıtımı gerçekleştirildi. Lansmanda, tiyatro oyuncuları Ayça Varlıer, Halim  Ercan, Nuri Gökaşan, Bilal Çatalçekiç ve Taner Ergör, küçük bir tiyatro oyunu sergilerken,  Bülent Gürcan da oyunda geçen temsili nikahın şahitlerinden biri olarak rol aldı.

Oyun sonrası proje hakkında detaylı bilgi veren Bülent Gürcan, amaçlarının müşterilerin tam ihtiyaçlarıyla örtüşen ürünleri alarak seçim yapmalarını kolaylaştırmak olduğunu söyledi. Böylelikle evlenecek çiftlere veya yuvasını kuranlara, zamandan ve bütçeden tasarruf sağlayacaklarını dile getiren Gürcan, “Ülkemizde her yıl 500 ila 600 bin çiftin evlendiğini görüyoruz. Evlilik sezonunda elektronik ve beyaz eşya pazarında her yıl en az 2.5 Milyar TL’lik bir pazar oluşuyor. 41 mağazamızda 82 yuvakuran danışmanımız beyaz eşya almak isteyenlere doğru seçimi yapmaları için danışmanlık yapacak” dedi. Gürcan, şöyle devam ettİ. “Müşterilerimize ‘Yuvakuran’larımız aracılığıyla tüm yıl boyunca danışmanlık hizmeti vermeye karar verdik. Danışmanlarımız sadece evlenecek olanlara değil, beyaz eşyalarını değiştirmek isteyenlere de yönlendirmeler yapacaklar, farklı ödeme seçenekleri ile müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracağız.”  

Konuşmasında Türkiye’nin beyaz eşya kullanımı alışkanlıkları hakkında da bilgi veren Gürcan şu açıklamalarda bulundu: “Doğu Anadolu’da evler büyük, aileler geniş olduğundan buzdolabı kapasitesi ile TV’lerin ekranları büyüyor. Batı ve Ege’ye gittiğinizde kahve makinaları çok satılırken, bulaşık ve çamaşır makinasının kısa programlı olanları daha çok tercih ediliyor. İç Anadolu’da derin dondurucular öne çıkıyor. Türk insanı 5-10 yıl arasında beyaz eşyasını değiştiriyor.”

Toplantıda, Media Markt’ın evlenecek çiftlere yönelik olarak yeni yuvamicinceyizlistesi.com hizmeti de tanıtıldı. Uygulamada kapsamında çiftler çeyiz listesini bu sitede oluşturabilecek.

İLGİLİ HABERLER