McKinsey’ye Red Dot’tan tasarım ödülü

Yönetim danışmanlığı şirketi McKinsey, dünyanın en prestijli tasarım ödülü organizasyonu Red Dot’tan iki tasarım ödülü kazandı. McKinsey’nin, analitik yönetim danışmanlığı uzmanlığı ile yaratıcı tasarım düşüncesini birleştirerek kurduğu McKinsey Design, bugün küresel olarak en büyük 10 tasarım ajansından biri durumunda. Fiziksel ve dijital platformlarda doğrudan endüstriyel ürünlerin yanı sıra hizmet ve deneyim tasarımı gibi alanlarda da çalışmalarını sürdüren McKinsey Design, 2019’da iki Ret Dot ödülü alarak McKinsey’nin tasarım alanında da iddialı olduğunu ortaya koydu.

McKinsey’nin tasarım stüdyosu McKinsey Design, 3M için tasarladığı Speedglass kaynak kaskı ve BabyBjörn için tasarladığı bebek önlüğü ile Red Dot organizasyonunda iki ayrı ödüle layık görüldü. McKinsey Design lideri Hugo Sarrazin, “Tasarımlarımızı ilk defa Red Dot jürisine sunduk ve McKinsey olarak iki büyük ödül kazandık. Şirketimiz ve tasarımcılarımız için gerçekten gurur verici bir an” dedi.

McKinsey Design ekibi, 3M için tasarlanan göz yorgunluğunu en aza indiren ve çalışanın daha rahat nefes almasını sağlayan Speedglas kaynak kaskı 3M’in dünyanın dört bir yanındaki kaynakçılardan topladığı kapsamlı müşteri verileri analiz edilerek geliştirildi. Bir başka McKinsey Design tasarım ekibinin BabyBjörn için geliştirdiği bebeklerin yemek yerken giysilerinin kirlenmesini önleyen, bulaşık makinesinde yıkanabilen su geçirmez bebek önlüğü, tasarım araştırmalarının merkezine bebeklerin ve ebeveynlerin konulmasının ürünü oldu.

McKinsey’nin tasarım stüdyoları ağı McKinsey Design, şirketlerin yeni ve katma değerli fonksiyonlar kazanarak yapısal dönüşümünü gerçekleştirmesi ve rekabet gücünü artırmasına destek oluyor. Tasarımcılarına 300’den fazla patent verilen, Red Dot Yılın Tasarım Ekibi Ödülü de dahil olmak üzere uluslararası düzeyde 240 ödülü bulunan 45 yıllık tasarım deneyimine sahip tasarım ofisi ‘Veryday’ 2016’da, yine global düzeyde faaliyet gösteren tasarım ofisi ‘LUNAR’ ise 2015’te McKinsey Design bünyesine katıldı. McKinsey Design, müşterilerinin büyümesine yardımcı olmak için, LUNAR, Veryday ve McKinsey Digital Labs gibi ödüllü tasarım stüdyolarında 350’den fazla tasarımcıyı McKinsey’nin derin endüstri anlayışı ve uzmanlığı ile bir araya getirerek çok disiplinli bir yaklaşım sergiliyor.

 

İLGİLİ HABERLER