McDonald’s moda dünyasına adım attı

McDonald’s İngiltere, üst düzey moda tasarımcısı Julien Macdonald ile birlikte yeni “Gurme Burger” serisi için özel baskı burger kutusu oluşturmak için kolları sıvadı.

The Signature Collection adı verilen seri şu sıralar farklı restoranlarda denemeye tabi tutuluyor ve 2017 yılı sonunda İngiltere çapında 900’den fazla McDonald’s restoranında satışa sunulacak.

Tasarım geçen hafta McDonald’s Leciester Square restoranında gösterilmeye başlandı. Önümüzdeki haftalarda İngiltere çapında bir dizi McDonald etkinliğinde kutunun toplam 1.000’i bulunacak ve markanın hayranları kutuyu gözden geçirebilmek için internetten başvuru yapmaları istendi.

Macdonald’ın kendisi tarafından tasarlanan kutu, fast food zincirinin Ronald McDonald House Yardım Kuruluşları için para toplamak üzere açık artırmaya sunulacak.

Red Consultancy’den yapılan bir açıklamaya göre tasarım “McDonald’s’ın lüks ve moda dünyasına ilk girişi” olduğu ifade ediliyor.

Taylor Swift’den Kim Kardashian’a ünlü ikonları giydiren moda tasarımcısı Julien Macdonald, “Moda kreasyonlarımdan ve ikonik süslemeli kırmızı halı elbiselerinden esin kaynağı oldum: Bugün tanıttığımız ise altın bir barok kristalin kaplanmış Lüks McDonald’s burgeri kutusu” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER