Maximum mobil ekosistemi ile kart dünyasında yeni bir anlayış

Kurulduğu ilk günden bu güne bankacılık sektöründe öncü bir role sahip olan İş Bankası, dijital temas noktaları üzerinden hayatı kolaylaştıran uygulamalarıyla müşterilerine basit, hızlı ve güvenli hizmetler sunuyor.

Değişen, dönüşen, günümüz terminolojisiyle dijitalleşen dünyada İş Bankası, müşterilerine dijital temas noktala­rında basit, hızlı ve güvenli hizmetler sunmaya, müşteri­lerinin yaşam yolculuklarının her evresinde onlara eşlik edebilen ve fark yaratan deneyimlerle hayatlarını kolay­laştıracak bir çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Bu amaçla yatırımlarını da ağırlıklı olarak dijital alanlara yapıyor. Bugün İş Bankası’nda işlemle­rin yarısı mobil kanallar üzerinden gerçekleşiyor. Bu oran 2011’de %2,21 idi. İş Bankası’nın geçen yıl hayata geçirdiği Maximum Mobil uygulaması, dijitalleşme ile birlikte ortaya çıkan ve hızla büyüyen platform ekonomisi modelinin bir örneği. Maximum Mobil bir kredi kartı uygulamasının öte­sinde dijitalde uçtan uca satın alma deneyimi sunan ekosistem yaklaşımı­na uygun olarak geliştirilen bir platform.

Bugün Maximum Mobil uygulaması içerisinden akaryakıttan sinema bi­letine, eve yemek servisinden dijital oyun kodlarına varıncaya kadar bi­reylerin çeşitli günlük ihtiyaçlarını karşılayan, uçtan uca bir satın alma deneyimi sunuluyor. Üstelik sadece İş Bankası kart müşterileri değil uy­gulamayı indiren tüm bankaların kart kullanıcıları bu deneyimden yarar­lanabiliyor.

Dijital bankacılıkta İş Bankası sunduğu deneyimle sektörde farklılaşıyor

Maximum Mobil uygulaması ekosistem içerisinde yer alan iş ortakları ile birlikte kullanıcılara günlük hayatlarının bir parçası olan yemek siparişi verme, akaryakıt alışverişi, sinema bileti alımı gibi pek çok alanda işlem yapma kolaylığı sunuyor. Platform ekonomisi trendi, dijitalleşmeyle ge­len uçtan uca satın alma deneyimini mükemmel bir şekilde destekliyor.

Ana ekran

Uygulama sayesinde İş Bankası müşterileri kart harcamalarını detaylı olarak görüntüleyebiliyor, ihtiyaç duyduklarında limit artırımı yapabi­liyor ve nakit avans kullanabiliyorlar. Kartlarını kaybettiklerinde kartı geçici olarak kullanıma kapatabiliyorlar.

Maximum Mobil ile kullanıcılar; zengin kampanya fırsatlarını anında görüp katılabiliyor, lokasyonlarına en yakın kampan­yaları görüntüleyebiliyorlar. İş Bankası kredi kartı kullanıcıları Maximum Mobil’in temassız ödeme teknolojisi sayesinde fiziki kartlarını çıkarmaya gerek kalmadan ödeme işlemlerini cep te­lefonları ile anında gerçekleştirebiliyorlar.

Kullanıcılar ayrıca Türkiye genelinde 80’den fazla kurumun faturasını mobilden anında ödeyebiliyor. Dilerlerse fatura öde­melerine tek-tuş ödeme özelliği verip sonraki ödemelerinde ko­layca ödemelerini tamamlayabiliyorlar. Aynı zamanda sadece güncel faturalarını değil, geçmiş aylardan ödenmemiş faturala­rını da görebiliyorlar.

Maximum Mobil hayatı kolaylaştıran yenlikler sunuyor

Maximum Mobil iş ortakları Cinemaximum, Petrol Ofisi (POAS) ve Yemek Sepeti aracılığıyla uygulama içersinden basit, hızlı, kolay deneyimler ve fiyat ayrıcalıkları ile satın alma dene­yimi sunuyor.

Maximum Mobil kullanıcıları film, salon, seans ve koltuk seçi­mi yaparak saniyeler içerisinde Cinemaximum bileti alıp gi­şeye uğramadan doğrudan salona ulaşma avantajına sahip olu­yor. Uygulama ayrıca kullanıcılara kendilerine en yakın sinema salonlarını ve kullanıcıların favorilerini de lokasyon bazlı olarak sunuyor. Kullanıcılar isterlerse sinema lokas­yonunda isterlerse yine sıra bek­lemeden film afişlerini uygulama­ya okutarak sinema biletini satın alabiliyor. Ayrıca Maximum Mobil kullanıcılarına izlemeleri için film fragman önerileri sunuyor, IMDB puanlarını görebilmelerini ve uy­gulama üzerinden puanlamalarını sağlıyor.

Maximum Mobil kullanıcıları sinema bileti alımlarında varsa CGV Cinema Club kartlarını da uygulama üzerinden ekleyerek promosyonlardan faydalanabiliyor, vizyondaki filmler ya da henüz vizyona girmemiş ancak ön satıştaki filmler için bilet ala­biliyorlar.

İş Bankası müşterilerinin Maximum Seans ayrıcalığı ile 12:30’a kadar ilk seans biletlerini 8 TL’ye alabildiği uygulamada, İş Bankası kampanyalarından kazanılan hediye biletler Maxi­mum Mobil üzerinden istenilen film için kullanabiliyor ve bi­letler bedavaya geliyor.

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi yeme-içme ihtiyacı. Maxi­mum Mobil içinde yer alan Yemek Sepeti işbirliği ile kulla­nıcılar mevcut Yemeksepeti hesaplarına Maximum Mobil üze­rinden erişip, seçtikleri semtin favori siparişlerini görebiliyor, bunlar arasından tercih ettikleri siparişin ödemesini kolayca Maximum Mobil üzerinden tamamlayabiliyorlar. İlave olarak kullanıcılar, Yemek Sepeti hesaplarından verdikleri geçmiş si­parişlerini semt bazlı olarak görüntüleyerek seçtikleri sipari­şi yineleme ve ödemesini kolayca tamamlayabilme imkanına sahipler. Ayrıca Maximum özellikli kredi kartı ve Bankamatik Kartı sahibi kullanıcılar Maximum Menü seçenekleri ile İş Ban­kası’na özel hazırlanan indirimli menülerden faydalanıyor.

iOS ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarıyla Maxi­mum Mobil uygulamasını kullanan Petrol Ofisi müşterileri ilk kayıt işleminde plakalarını uygulamaya tanımladıktan son­ra 1700 anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonunda temassız özellikli Maximum kredi kartları ile Öde-Geç kullanarak akaryakıt ve otogaz alım­larında araçlarından ayrılmadan ödeme konforu yaşarken anında %3 indirimden yararlanabiliyor.

Tüm Maximum Mobil kullanıcıları oyun ve müzik kodlarının ödeme­lerini Maximum Mobil üzerindeki Dijital Kod Market’ten kolay­ca yapabiliyor. Maximum Mobil’in “Ödemeler” sekmesi altında yer alan Dijital Kod Market menüsünde Face­book oyunlarından LOL oyunlarına, Spotify üyeliklerinden Da Vinci Kids mobil eğitimlere geniş bir yelpazede dijital kod alım imkanı sunuluyor.

İLGİLİ HABERLER